Вар’яти, юрба та рамки сприйняття реальності.

Posted on

Продовжуючи спілкування з вже зазначеними недавно читачами Володимиром Помф’юком та Тарасом Буником виникають доволі цікаві роздуми, якими сьогодні хочу поділитись, частково передруковуючи.
Отож, моє власне сприйняття реальності:
Котрий рік поспіль багато людей кажуть мені, що я “ненормальна”. Я ж повторюю їм, що нормальність – залежить суто від поглядів людини, це як рамки що ми встановлюємо собі дивлячись на світ, а коли чиясь поведінка виходить за прийняті нами межі ми одразу ж звинувачуємо когось в ненормальності, забуваючи, що рамки іншої людини можуть бути встановлені іншим чином.
Тому усім, хто вважає мене вар’яткою – мої “рамки” просто надто широкі і я дію як інші вважають безглуздим. А ви, якщо бажаєте, йдіть і далі дорогою більшості, крадькома і заздрісно поглядаючи на мій путь.
Один мій колишній викладач одного разу сказав думку, з котрою я цілковито погоджуюсь:

«Концепція абсолютної нормальності не існує. Це лише вигідність»

Прикро, що багато людей зараз ледачі і не хочуть думати власними мозками аби самостійно обдумати, що добре, а що погано. Значно легше і вигідніше йти протоптаним кимось іншим шляхом, думати як хтось і жити в чужих рамках.
Такі закони юрби – одна думка для мільйону. Хто порушить думку і додумається до чогось власного – той вар’ят.
Але я на стороні вар’ятів, бо система “правильно-неправильно” у кожного ПОВИННА бути своя. Юрба – це просто кількість, числа. Вони ніколи не здатні будуть пережити хвилювань однієї єдиної людини. Тому варто свідомо обирати власну дорогу.
І ще: пам’ятайте, що йдучи шляхом, що до вас протоптала значна громада людей може і легше, однак є два значні недоліки. По-перше, шлях настільки стоптаний, що залишити свої сліди на ньому практично не можливо. А по-друге, на узбіччях такого шляху вже всі плоди обірвано. Чим ви поживетесь? Ваш розум так і помре з голоду, не здобувши власних плодів – думок, знань.
Будьте самостійними, свідомими, з власними переконаннями вар’ята. Живіться здатністю думати.

30.01.2013

Вар’ятська,
Ольга Врублевська.

вар'ят

4 responses »

 1. Читав я недавно одну статтю про реактивний розум, ось посилання http://buddhayana.ru/реактивный-ум.html Так от, проблема в тому, що більшість людей знаходиться на реактивному рівні мислення, у них відсутня вища духовна ціль, тобто вони живуть для того, щоб задовільнити в основному тільки тілесні потреби, їхні мріі обмежуються тільки тим, щоб мати багато грошей, машин, мати крутий будинок і т.д., але сили духу плисти проти течії, та чогось самому досягнути у них немає, тому це все так і залишиться мрією. Такі люди дуже часто стають жертвами шахрайських розводок, оскільки завжди шукають найпростіший шлях. Також у них немає сили духу, щоб визнати свої помилки, вони звинувачують у своїх невдачах усіх крім себе, і коли бачать, що хтось намагається чогось досягнути в своєму житті йдучи не самим простим шляхом, яким йде більшість, а власним, то вони починають з тієї людини сміятися з неї, казати що вона ненормальна, або вар`ят, та коли та людина чогось досягне, то її почнуть звинувачувати у всіх смертних гріхах, казати, що порядній людині ніколи цього не досягти і т.д..

  Відповідь
 2. Але з іншого боку такі люди мусять бути, так як вони створюють різні ситуації, в тому числі і досить неприємні, але проходячи через такі ситуації починаєш замислюватися над собою: чому ти в цю ситуацію попав, чи то не через те, що ти так захопився власною іллюзією що перестав звертати увагу на оточуючий світ, чи не почав на всіх дивитись звисока, а сам нічим не кращий від них, а може в деякому плані навіть і гірший. А проблема багатьох людей, особливо в юнному віці якраз в тому, що вони самі собі створюють іллюзію і живуть в ній, а коли вона розвіюється, то буває так, що стає дуже погано, починається депрессія і всі наслідки від неї. І можливо ця юрба потрібна якраз для того, щоб повчитися на їх помилках, щоб не підсісти на іллюзію, на яку вони підсіли, чи може вони створють тобі таку ситуацію, пройшовши через яку ти зістрибнеш зі своєї іллюзії, доки не пізно. Загалом складне питання.

  Відповідь
  • Дякую Вам за такий розгорнутий відгук на публікацію.
   Не залишається як погодитись з Вами.
   Юрба дійсно потрібна, що знати як НЕ робити.
   А щодо цього:
   коли бачать, що хтось намагається чогось досягнути в своєму житті йдучи не самим простим шляхом, яким йде більшість, а власним, то вони починають з тієї людини сміятися з неї, казати що вона ненормальна, або вар`ят, та коли та людина чогось досягне, то її почнуть звинувачувати у всіх смертних гріхах, казати, що порядній людині ніколи цього не досягти.
   От такі вони – заздрощі. Дуже прикре поняття.

   Відповідь
 3. Сповіщення: Продовження колекції життєво-філософських цитат « опосередкована щирість

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: