Прагнення до прекрасного, незмінні людські риси і досконала гра. Відгуки про «Амадея»

Posted on

АмадейПохід в театр був запланований несподівано і я б сказала навіть раптово. На цю подію справді закортіло піти, бо постанова за своїм змістом мене вельми приваблювала. Та ще й вистава присвячувалась до святкувань 50-тиріччя творчої діяльності народного артиста України – Богдана Козака.
Відтак, вчора у НАУД театрі імені Марії Заньковецької відбулась прем’єра вистави “Амадей”.

Якщо коротко про зміст – описуються події 18-го століття, коли у Відні раптово появляється юний геній Моцарт, викликаючи сильну заздрість стосовно свого таланту у придворного композитора Сальєрі.
А далі опис подій, що відбувалась – зухвалі витівки юного генія і надто гострі висказування не приймались вельможами при імператорському дворі, хоч і сам імператор проявляв прихильність до цього талановитого молодика. Сам же Сальєрі бачачи Амадеїв талант Богом дарований аж кипів від заздрості і усіляко перешкоджав діяльності Моцарта. В кінцевому результаті він таки досягнув свого – довів Моцарта до злиднів, а потім і до божевілля та смерті – являючись йому щоночі перевдягненим в чорного привида. Завершується все сценою смерті Сальєрі.
Це якщо коротко і сухо. З поданого вище опису мабуть складеться враження, що вистава – суцільна нудьга, тому зараз розповім про те, що там відбувалось насправді.
Постанова вистави задумана у формі монологу, де Сальєрі починає свій вступ викликаючи «духів з майбутнього» і розповідає як складалась його кар’єра, як він йшов до посади придворного композитора, поступово оповідаючи про Моцарта. Але монологу не було. Була сповідь. Сповідь людини, яка відверто повідує про те, що вбила генія, про те як він почувався спостерігаючи за його талантом. Незбагненно – як же так: все життя Сальєрі ревно служив Господу молячи його про музику, а легковажний Моцарт здатен написати шедеври з першого разу, не вносячи жодних змін. Сповідь людини, яка запитує сама себе як дійшла до цього пригніченого стану, людини яку мучить совість і каяття.
З найкращого у виставі – пропри всі історичні події чітко видно, що насправді нічого не змінилось, а людьми і досі рухають ті самі фактори – заздрість, єхидність, підлість, похіть, зрада, ревнощі, підступність, презирство, марнославство, лицемірство. Контекст змінився, все інше залишилось.
Загалом, можу сказати, що вистава на любителя – кому не до вподоби класика й історичні п’єси навряд чи насолодиться цією виставою. Але усім небайдужим до театру рекомендую – блискуча гра акторів не залишить байдужими.
Найбільша похвала, звісно що, акторам, що виконували головні ролі – Амадея і Сальєрі. Богдан Миколайович Козак безперечно неперевершений у своїй грі, у тій сповіді страждаючої душі, яку він зумів передати глядачам.
Окрема похвала технічній організації – відповідні ілюмінація та звукові ефекти справляли ще більше враження.
Особливо ввійшла у пам’ять остання дія – Сальєрі не витримуючи власної слави (якою жаждав упитись) і мук совісті скоює самогубство [згідно історії невдале]. Все супроводжується під «Реквієм» Моцарта.
По закінченню вистави пану Козаку виголошували привітання офіційні особи, наголошуючи на безперечній досконалості його гри.
Словом, сподіваюсь, що когось зацікавила – любителі театру, не вагайтесь, ідіть до прекрасного! 🙂

24.02.2013

Сповнена вражень,
Ольга Врублевська.

One response »

  1. Сповіщення: Напередодні початку-продовження | опосередкована щирість

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: