Весняні депресії на хлопський розум.

Posted on

Сьогодні знову про депресії, а саме весняні. Попри всі ті надії, які леліють щодо весни сама вона не є аж такою позитивною, як здається на перший погляд. Одного разу доводилось розмовляти на цю тему з кваліфікованою людиною, яка є фахівцем у цій справі. Почалась термінологія, поняття, назви гормональних речовин, які спричиняють депресивні синдроми… а тоді я перервала ту поважну особу, кажучи, що я в медичній термінології не тямлю нічогісінько, хоча тема на мій погляд аж надто цікава. От і попросила надати мені пояснення «на хлопський розум». Відтак, кому цікаво довідатись щось на дану тематику в простих словах – прошу до прочитання цього посту.
Перш за все, мене дражнить, що ледь не на кожному кроці люди кричать про депресії навіть не усвідомлюючи що воно таке. Якщо у вас раптовий напад суму, пригнічення і поганий період в житті – не кваптесь з висновками що то саме депресія. Більшість людей, які кажуть, що в них депресія цілком здорові ледарі, яким банально хочеться привернути увагу до себе в намірах одержання жалю від оточуючих, в той час, як люди, що справді хворі депресією мовчать і мучаться, не отримуючи належної допомоги.
Цілком можливо, що в цю саму мить хтось з читачів скаже: «А хто ти в біса така, щоб тямити щось в цьому понятті і розповідати про нього?!», в такому випадку відповідаю наперед – медичної освіти і справді не маю, однак розповідаю з власного досвіду. Мені доводилось не одноразово стикатись з людьми безпосередньо хворими на депресію – одні з них стверджували, що цілком здорові, а інші ковтали пачками психотропні пігулки; я знала людей які покінчили життя суїцидом в наслідок депресії і знаю людей в сім’ях яких колись хтось покінчив самогубством якраз причиною в депресію. Я навіть вдавалась у крайнощі і були випадки коли сама давала необхідну дозу антидепресивного препарату потребуючим людям. Отож з поняттям депресії я знайома більше, ніж близько, тому мабуть мене і дратує ниття цілком здорових осіб, які вигадують неіснуючі в них хвороби, навіть не усвідомлюючи про наскільки серйозні речі йдеться .
Але повернемось до зазначеної весняної теми. Отже, кліматичні зміни відіграють значну роль у житті людей, саме на весні з приходом першого тепла спостерігається зміна поведінки індивідуумів, причиною в це сонячна радіація, зміни атмосферного тиску, нестабільність весняної погоди і як не згадати всім відоме явище – авітаміноз, себто недостатня кількість вітамінів для організму, проявляється саме на весні. А ще впродовж останніх років набули значного розповсюдження випадки весняних депресій.
До прикладу: у березні місяці значно зростає депресивний синдром людей – це феномен останнього часу, що не надто спостерігався у давнину і має він дуже просте пояснення: гормони нашого організму, які всі так часто обговорюють у весняний період, не лише сприяють стадіям закоханості у людей (це одна з найпримітивніших їхніх ролей), а й мають таку важливу дію, як вироблення певної “енергії” в організм особи. Ця «енергія» проявляється в гормональних речовинах, які по-різному сприяють на мозок людини, зокрема здатністю викликати сезонну депресію.
Колись такого не спостерігалось, бо люди з приходом весни мали багато роботи на полях, таким чином вони використовували цю свою «енергію» вкладаючи її в працю, але зі зростанням цивілізації люди значно менше працюють, тому і речовина доволі пагубно впливає на їхню підсвідомість. До слова кажучи, кількість використання психотропних та заспокійливих препаратів теж має помітний зріст саме у цей період.
Тому, доволі характерно почуватись дивно у весняний період, головне дбати про себе і якщо і впадається у якісь роздуми приймайте їх з філософією, бо хай там як, депресія – найгірша з хвороб. Хто зіткнувся з нею наврядче зможе коли-небудь остаточно ви здоровіти, бо депресія, як б то здавалось, далеко не хвороба психічного характеру, а й має значні фізичні наслідки.
Відтак, на завершення бажаю усім сонячної, теплої і позитивної весни! Усміхайтесь, лиш тоді все буде добре!…

03.03.2013

Сподіваючись на здорову в усіх поняттях весну,
Ольга Врублевська.

15 responses »

 1. У мене рідко, але бувало що я був у дуже сильному пригніченому стані, який триває пів-години, або годину. То начебто впав в якусь яму і деякий час неможеш встати, тому що лежиш майже непритомний, та потім все-таки приходиш до тями, встаєш та ідеш далі, і почуваєшся знову нормально. Та коли я в тому стані, то у мене зовсім розсіюється увага та стає все байдуже. І оскільки перебуваючи у цьому стані, нічого гарного та позитивного я вже в цьому світі бачити не можу, тому що мені стає байдуже, я починаю шукати те, що мене може в тому стані реально в собі розізлити і починаю за це смикати, як за шнур від бензопили. І вже тоді я починаю заводитись від злості, загострюється увага, перестає бути все байдуже, з`являється єнергія і вже чую, що потроху прихожу до тями і є вже достатьно сил, щоб вилізти з тієї ями. Але побоююсь того, щоб моя бензопила “Злість” одного разу мене не підвела. І це побоювання заставляє мене задумуватись над тим, як в майбутньому уникнути депресії, яку ще називають криза середнього віку, вона, на мій погляд, страшна тим, що деякі люди, які змарнували свій час, коли могли в житті чогось досягнути розуміють, що назад цей час вже не повернеш, і стає дуже прикро і боляче. Я знаю багатьох людей, які марнують свій час, вживаючи наркотичні речовини. Вони в свому “наркотіческом мірє” королі, тому що їм здається, що вони встановлюють у ньому свої правила гри. Але перестати вживати повністю ніхто не може, та й по-правді казати, не хоче, бо лише в тому свому світі вони щасливі. Так само є ті, хто постійно вживає антидепрессанти, і лікарі, доречі, замість того, щоб, постаратись, коли це можливо, обійтись без антидепресантів – буває таке, що достатньо лише сказати декілька потрібних слів, щоб людина почала сама боротись зі своєю депресію, починають виписувати пачками ті пігулки, реклама яких висить на стінах кабінету, коридору та ще й дає рецепт в ту аптеку, де має свій відсоток від продажу. А скільки людей стали алко-залежними через депресію. Так от, ці люди як і ті, що вживають наркотики теж тікають в той світ, де їм краще, і вони будуть постійно туди тікати, бо в реальному світі вони бідні-несчастні-знедолені, але біда у тому, що той світ, куди вони тікають не реальний, що той світ це іллюзія, створена під впливом наркотичних речовин, алкоголю, або якихось психотропних речовин. Так от, коли ця іллюзія розвіюється, тобто коли людина стає усвідомлювати реальний стан речей, а це значить, що вона бачить, що життя вже скотилось під три чорти, то починається така депресія, вийти вже з якої можна або зарахунок знову ж таки наркотиків, або сильнодіючих антидепрессантів(на деякий час), тому що ця депресія ще й обумовлена фізіологічними змінами, які відбулись в мозку від прийому вищеописаних речовин. Виходить замкнуте коло, яке вдається розірвати дуже малому відсотку людей, решта життя яких буде постійне випробовування.

  Хоча тема цього поста була про причину весняної депресії, я вирішив що не буде зайвим застерегти від тих лікарів, які будь що з розумним виглядом казатимуть що у вас саме депресія, і виписуватимуть пігулки і ви будете кожен раз бігати за до них рецептом. Також про втрату часу та поступову деградацію від перебування в “лучших мірах”. А головне це замкнуте коло, яке без наслідків розірвати неможливо і той стан, який чекає після того, як іллюзія розвіється. Може пригнічений стан і є, тим сигналом, щоб подумати, як ту “енергію”, про яку описувалось в пості, направити в потрібне русло. Можливо це буде найкращими ліками. А тим хто дійсно не може обійтись без препаратів бажаю обходитись найменшою дозою.

  Відповідь
  • Дякую Вам, Ви як завжди дуже розгорнуто оповідаєте про тематику, доповнюючи мої пости не менш цікавими деталями.
   Окрема подяка за застереження, яке ви висловлюєте людям, гадаю воно і справді важливе, бо кількість шарлатанів – горе-лікарів, які намагаються заробити надто велика.
   Це проблема нашого світу, люди воістину тікають в інші, неіснуючі реальності, натомість свідомому протистоянню власних проблем.
   І те, як особисто Ви боретесь зі станами пригніченості є важливим, якщо діє для Вас. Щодо Ваших хвилювань, то гадаю просто-напросто варто розробляти не методику як боротись зі станом пригніченості (який, будьмо відверті, буває в кожного з нас), варто сприяти тому, щоб таких станів якщо не уникати, то принаймні значно зменшувати в кількості. Таким проблемам варто запобігати зі самого кореня, дивлячись у глибину причин, що є передумовами до пригніченості, бо коли вже впадаєш у такий стан щоразу борешся лише з тимчасовим явищем, а не з суттю власної проблеми.
   Колись одна мені близька людина сказала – пігулки можуть знадобитись для відновлювання нервової системи, опанування емоційних зривів, не більше. Далі найкращі ліки – це чашка чаю за сердечною бесідою з близькою людиною.

   Відповідь
   • А я в депресії не вірю, бо їх нема. Люди просто собі надумують її. Якщо нема чим зайнятися, то треба просто вийти на вулицю, взяти гітару і грати. 😀
    А якщо серйозно треба чимось зайнятися: ідіть погуляйте, спортом займіться, з людьми порозмовляйте і все мине.

   • Добре, що у тебе така позитивна життєва позиція, однак не можна стверджувати, що її не існує. На жаль, ця недуга навіть дуже розповсюджена.

   • Нічого подібного 🙂 Просто з людьми треба розмовляти часто по душах і це зникає 🙂

   • Казати, що депресії не існує, це всеодно що казати, що не існує шизофренії чи ще якихось хвороб, які мають фізіологічні причини. Це захворювання мозку, який ще може бути спадковим, а не просто поганий настрій, який буває у всіх нормальних людей, та деякі з них вважають що цей поганий настрій і є депресія. Коли у людини справжня депресія, то їй вже не до прогулянок на вулиці та грі на гитарі. І тут без медикаментів вже дійсно не обійтись. Та оскільки “аптечний” бізнес процвітає, то пігулки через рекламу та деяких лікарів нав`язують всім. Ще залякують тим, що якщо не будете вживати ці препарати, то буде ще гірше і закидають термінами, гарно намальованими графіками, де показується який буде рівень гормонів і як це буде впливати позитивно на психіку, якщо людина вживатиме пігулки, та негативно, якщо не вживатиме. І людина, яка стала “жертвою” цієї реклами починає думати що у неї справжня депресія, хоча причиною її поганого самопочуття можуть бути кліматичні зміни, які незабаром пройдуть, або якась психотравма, після якої розростається внутрішній конфлікт, та аж ніяк не захворювання мозку. І якщо шукати вихід з того внутрішнього конфлікту у різних препаратах то будуть ті наслідки які я описував в попередньому коментарі.

   • От ти собі думаєш що депресія є і вона таки в тебе буде, а я кажу що її нема і в мене ніколи не буде.
    Не надумуйте собі різної фі****і. Насолоджуйтеся життям. 🙂

   • По-перше ніколи не кажи “ніколи”. По-друге я не думаю собі, я знаю що є така хвороба, можеш почитати про неї в вікіпедії, там детально про неї написано. Ти проведи собі такий експеремент: скажи собі, що нема болю(фізичного відчуття) та поклади собі праску на живіт та включи її, а, і ще скажи собі, що опіків теж нема, засічи час і розкажеш потім про результат експеременту, бо мені самому цікаво, а раптом воно дійсно так, як ти кажеш, бо сам я на такий експеримент чогось не можу наважитись.

   • Ти кумедний, не плутай мазохізм із депресією. Може ще мені скажеш щоб я сів одним місцем на розжарену плиту?))))))
    Май депресію, то і живи з нею а я не мав її, не маю і не матиму. Отак от.

   • І взагалі, хтось зайде сюди з пошуку з тією ж депресією, прочитає коментарі і ще гірше їм стане. А так прочитає що це видумки і стане легше.
    Будьте позитивними. 🙂

 2. У даній дискусії я підтримую Алекса.
  Ігоре, те що ти пишеш – не мати депресії, переконувати себе в чомусь – це про стан пригнічення.
  Депресія – це хвороба, а не стан, підхопити її може будь хто. І вона може проявлятись не у психологічному, а у фізіологічному стані, бо спричинена вона неправильним обміном гормональних речовин в організмі, тому просто зарікатись від неї – не допоможе, хоча звісно твій позитив є корисним життєвим кредо.

  Відповідь
  • Ольго, сперечатися не буду ні з тобою, ні з Алексом, висловив свою думку, а ви вже як хочете, так і погоджуйтеся.
   Всім файних снів 😉

   Відповідь
  • Ольга, дякую Вам за підтримку, а тобі, Ігоре, побажаю ніколи не втрачати свого позитивного настрою. І ще одне, про праску ти мене трохи не так зрозумів, бо я трохи невдалий приклад привів. Мені треба було привести тобі інший приклад – про зубну біль та таку, що ти місця собі не знаходиш, а тобі кажуть: та заспокійся, думай позитивно і все буде ок, радій життю, подивись як сонце на небі світить, але тобі щось не виходить радіти життю у цей момент. На те що зуб болить причина може бути в карієсі, а в депресії причина у гормональному обміні, і тут людина просто не здатна позитивно мислити як і та, в якої зуб болить. І ще я непам`ятаю щоб я писав про те, що я зараз перебуваю у депресії.

   Відповідь
 3. Марушка

  Вельми цікава дискусія вийшла.Перечитую об”єктивні та характерні для цієї теми відгуки пана Алекса – розглядаю проблему під її реальним кутом.Перечитую позитивні коментарі пана Дзьобика – ставлю під сумнів існування так званої депресії.Вимушена зізнатися,що даний термін- «депресія» ще ніколи не викликав у мене такого амбівалентного ставлення до нього.
  Але таки не можу погодитися з наведенням іншого прикладу,себто про зубну біль,пана Алекса.Наведений приклад передбачає собою явне вказування на присутність соматичних подразників,тобто тих,які можуть не спостерігатися при наявності депресії, психічного розладу як такого.Мені здається це дещо різні речі,які не можна ставити у порівняння.Шановний,вибачте,якщо чогось не зрозуміла.
  P.S.Оль,а тобі окреме дякую за цю публікацію.Коли вже я від тебе дочекаюся опублікування на тему “Шизофренія:психоточний розлад чи спосіб прояву таланту?”?

  Відповідь
  • Маринка!
   Перш за все, дякую за такий змістовний відгук де ти розгорнуто пояснювала свою думку, однак щодо твого запитання, не можу тебе потішити – домисли про шизофренію мені відомі лише з твоїх оповідей, власного досвіду прочитання якихось джерел що цього стосуються ще не читала, тому і висловити свою думку до такої важливої тематики не наважуюсь….

   Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: