Закордонні карамельки, суспільні осудження неблагополучності та прояви сирітства

Posted on

На днях сиділа за столом з моєю ученицею і мій погляд впав на пачку тік-таку. Вона це помітила і каже: «Ви на тік-так дивитись? То тато мені привіз. В Україні таких не купиш, тільки закордоном. Карамельки на смак ті самі, але сама пачка класна.». «Я знаю… в мене колись теж такий тік-так був».
Я пам’ятаю ту пачку тік-таку. Я пам’ятаю, як в другому класі я сиділа за партою з хлопчиком, мама якого теж була на заробітках. Я пам’ятаю він теж мав таку пачку тік-таку. Я пам’ятаю, як інші діти нам заздрили, що ми куштували іноземні цукерки, яких вони не пробували. А ще я пам’ятаю, як одного разу ми з ним тихо обговорювали те, що нам інші діти заздрять, а ми заздримо їм. Тому що вони мають те, чого не маємо ми – нормальну сім’ю.
Я дуже багато чого пам’ятаю з того мого періоду життя. Як мені заздрили, як з мене насміхались, як мене обговорювали.
Я пам’ятаю, як я почула розмову мамочки моєї однокласниці, яка зі скривленим носиком казала іншій мамі про мене і того хлопчика: «Треба пояснити нашим дітям, щоб вони з ними не дружили зовсім. Такі діти – небезпечні. Вони навчать їх поганого, бо самі виростають в неблагополучних сім’ях».
До слова кажучи, донька тієї жіночки зараз остаточно зблядована дівиця (даруйте вислів, але інакше не скажеш), встигла побувати в комі через надмірне споживання алкоголю і все таки продовжує пиячити, курить як старий дід і її батьки повні боргів, аби хоч якось взятками проплатити навчання своєї дочурки, яка на всіх забиває болт і робить що хоче. Ну що ж я можу сказати – на благо, що такі дівиці виростають у «благополучних» сім’ях, не спілкувались з «небезпечними дітьми» і виросли під опікою обох батьків.
Я пам’ятаю як я росла – з мамою, яка дивилась на мене з фотознімків, як я спілкувалась з нею у листах списаних кривим дитячим почерком і як вона в своїх листах виховувала і повчала мене. Я пам’ятаю мамин голос – який о тій самій годині, раз в тиждень лунав у телефонній трубці, часто з поміхами і нерозбірливо (тоді телефонний зв’язок був поганий і ще не було скайпів).
Таких як я в суспільстві назвали «соціальна сирота». А потім по відношенню до мене зі словосполучення «соціальна сирота» зникло слово «соціальна». І я вже жила з мамою… От тільки тато вже був в тому місці, звідки не отримати ні листа, ні фотокартки, ні телефонного дзвінка.
Я ніколи не вважала мою сім’ю не благополучною, я ніколи не звинувачувала моїх батьків, я завжди була їм вдячна, бо знаю, що все що вони зробили у своєму житті і кожна жертва на яку вони пішли були заради їхніх дітей.
Я все своє свідоме життя мріяла тільки про те, щоб мати нормальну сім’ю і моїй мрії ніколи не було суджено здійснитись.
А ще мені досі страшенно кортить затикати пельку кожній першій людині, яка сміє заїкатись і братись роздумувати які сім’ї є благополучними, а які ні.
Я виросла не в такій сім’ї, як багато інших і моє дитинство випало багато випробувань, невідомим багатьом людям. Але моїх батьків я люблю над усе в світі. І вони прикріпили мені повагу і любов до сімейних цінностей.
Я не забуваю приїздити на могилу до тата, я не забуваю сказати мамі, що я її люблю і допомагати їй по життю.
Я присвячую їм моє кожне досягнення і продовжую старатись, щоб колись чи на небі, чи на землі їх сповнила гордість від того, що я – їх донька.
Ну що ж, на щастя я – дитина з неблагополучної сім’ї, небезпечна для інших дітей і можу навчити поганого. Цікаво чи донька тієї жінки має в житті ті самі цінності, що й я.
Висновок простий. Чужа сім’я – темний ліс. Не беріться судити. Краще погляньте що у вас робиться. Шануйте сімейне і любіть своїх батьків. Найбільше у світі саме вони вас люблять.

24.07.2013

«Не благополучна»,
Ольга Врублевська.

10 responses »

 1. Як у нас багато спільного… Я теж із неблагополучної сім’ї, і у моєму випадку це на щастя. Але я рада, що так вийшло, ні про що не шкодую. Це сформувало мене такою, якою я зараз є. А взагалі ти дуже права – немає чого пхати свого носа туди, куди не треба. Сім’я – це святе.

  Відповідь
  • Спасибі за розуміння. Саме так, таке життя і всі обставини, які за нього стаються формують дух особистості та загартовують.
   От тільки то є дуже досадно коли пхають носа куди не треба посторонні люди.

   Відповідь
 2. А що мається на увазі коли кажуть неблагополучна сім`я? Те, що хтось відсутній із батьків? Так тут є багато ньюансів. Можна також тоді сказати якщо у сім`ї малий достаток, то вона теж неблагополучна, але є діти, які з таких сімей багато чого досягають в житті. Те що є тато і мама, і вони не алкоголіки ще нічого не говорить. Вони можуть неправильно підійти до процесу виховання. У них може бути свій світогляд, який вони прагнутимуть нав`язати своїй дитині в результаті чого в сім`ї будуть весь час конфлікти. Це якщо б були спеціальні психологічні тести для людей, які готуються стати батьками, встановленний певний рівень передбачуваного достатку майбутньої сім`ї і т.д. тоді б ту сім`ю де батьки, засвідчили те, що вони можуть бути повноцінними батьками можна назвати благополучною і то на данний момент. Це ще при радянських часах можна було давати таку характеристику, а зараз, коли більшість перебивається тимчасовими заробітками та є багато інших проблем – де гарантія того, що благополучна сьогодні сім`я завтра стане неблагополучною. Та і цінності міняються дуже швидко, та і взагалі мало хто думає про ті цінності, а думає як погасити кредит, віддати борги і т.д. Зараз честнопрацюючому можуть не платити зарплату декілька місяців, що призведе до різних негативних наслідків в сім`ї, діти будуть це бачити і зроблять висновок, що якщо будеш честно працювати то не будеш мати нічого, а взагалі будеш лохом зі своїми нікому не потрібними принципами. Будеш гнути горба на тих, хто не був, або не зовсім був, чи є честнопрацюючим, їх збагачувати. Тому вони будуть шукати калимне місце і чхати вони хотіли на ті цінності, які намагалась передати їхня бабуся, бо бабуся росла в зовсім інші часи. От тільки можуть розраховувати на те, що деякі обставини сформують їхню свідомість так, щоб вони могли жити благополучно. А як то благополучно – то вже кожен по свому розуміє.

  Відповідь
  • Так, неблагополучність – це суб’єктивне поняття. Я розповіла лиш мій випадок, коли про мене в дитинстві казали таким словом з причини, що одного з батьків постійно не було.
   І так, стан стабільності зараз у кожного дуже ламкий, не можна бути певним в нічому.
   Зводиться все просто до того, що не треба пхатись в чужі сім’ї і судити хто з них живе благополучно, а хто навпаки.

   Відповідь
   • На цей раз я писав цей відгук не читаючи публікації, я просто побачив 2 слова: “неблагополучна сім`я”, і в мене виникла думка, яку я описав, і то не повністью. Зводиться все до того, що повезло тому, кому різні життєві обставини у тому числі і батьки сформували “благополучну” свідомість. Життя покаже, чия свідомість “благополучна”. А те, що там хтось сказав, що Ви можете навчити поганого не здатен проаналізувати елементарні речі, а значить психологічний тест, який я описував в попередньому коментарі не проходить, а це значить що не отримає ця людина сертифікат благополучної сім`ї.

   • Тепер зрозуміло за яким критерієм Ви написали попередній коментар.
    Зазвичай мої публікації “треба” читати тому, що загаловок не завжди буквально відповідає змісту.

 3. В більшості, люди, яким в дитинстві було важко, в подальшому житті набагато сильніші і стійкіші…

  п.с.але це не означає, що це добре коли дитинство важке

  Відповідь
  • Погоджуюсь. В більшості випадків так і є. Але коли дитинство безтурботне і сповнене усяких гараздів для самої ж дитини краще.

   Відповідь
 4. Сповіщення: Коли байдуже: непотрібні люди та відсутність ностальгії. | опосередкована щирість

 5. Сповіщення: День, після якого вже не було як колись. | опосередкована щирість

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Комунікації, самоорганізація, хибна свідомість

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Польська мова і культура, навчання, подорожі і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: