Поради щодо перегляду фільмів та істина рекламного непотребу

Posted on

У мене є одна якби-то проблема. Мені час від часу задають питання: «який фільм порадиш подивитись?» і мене це питання дратує.
Перш за все, у мене брак вільного часу на перегляди фільмів, тому десятки сучасних фільмів, які захоплено обговорюють мені попросту невідомі. Я дуже рідко відвідую кінотеатри, бо сеанси кіно і мій робочий графік так чи інакше перетинаються і заважають відбуватись таким заходам у моєму житті.
Мені невідомо як то в когось буває «маючи ввечері вільний час, вирішивши відпочити ввімкну собі фільм для перегляду». У мене такий вільний час відсутній, бо якщо він з’являється його тут же займає якась справа, яка очікує свого виконання.
В розмовах я можу комусь показатись страшенною занудою, бо на сотні перелічених вами фільмів відповім: «ні, не бачила.»
Тому, будь ласка, не звертайтесь до мене з такими питаннями, мені нічого порадити комусь в цій тематиці, та і чи є сенс радити?
Звідки я маю знати чужі смаки, аби братись відповідальності і стверджувати, що кому варто переглянути, а що ні? Спробуйте собі скласти список кіно, про які чули і які хотіли б подивитись, а тоді поступово викреслюйте пункти цього списку.
Мені направду в цьому простіше, бо якщо в мене таки трапляється вечір вільний для кіно я подивлюсь щось з тих сотень фільмів, які вже давним-давно завантажені на мій комп’ютер і чекають свого часу.
Вчора до прикладу мала нагоду переглянути кіно. На жаль, обрала кіно «99 франків» за мотивами роману Бегбедера. Фільм здавна очікував своєї черги в моєму списку, оскільки багато людей його схвально рекомендували, от і вчора його час настав. Вечір потратила марно і не сподобалось зовсім. Мерзенно, огидно і подекуди дуже непристойно, враження погані.
Та ні, я збагнула яку суть хоче донести до глядача фільм, але фільм був не для розслаблення, аж точно коли я була з чашкою чаю, а на екрані показували прямими кадрами сцени блювотиння.
Своя правда в цьому кіно була, але навіть вона неварта витрати майже двох годин часу. Правда ця про рекламу, особливо слова головного персонажа рекламіста «Я погана людина. Це я заставляю вас мріяти про безглузді речі, яких ви мати не будете. А якщо і назбираєте достатньо грошей на купівлю, то я цю річ рекламою перетворю в непотріб і ви будете мріяти про щось інше». От і навколо цього крутилась вся суть фільму. За яких бовдурів ми є перед рекламною індустрією, як нам впаюють непотріб, а ми клюємо на чужі пастки. Як ми тратимо життя в погоні за товаром, який нам насправді зовсім не треба, а хтось завдяки цьому своє життя купає в розкоші.
Корисна лиш інформація, яка звучить в самому завершенні фільму «щороку світовий бюджет на рекламу становить 500 млрд доларів, дослідження ООН показали, що навіть 10% цієї суми було б достатньо, щоб в половину скоротити голод на Землі».
Ото і усе. Перегляду не варте. Варто лиш справді думати чи справді ми купляємо речі, в яких маємо необхідність.
І використовуйте час на перегляд якісних фільмів, не зважаючи на рекомендації, я от схибила.
28.07.2013

Нікудишня кіно-порадниця,
Ольга Врублевська

P.S. Вітаю з днем янгола усіх Володимирів, які заслуговують на привітання! Особливо постійних читачів: мого брата Володимира та Володимира Помф’юка. Щастя вам! 🙂

7 responses »

 1. Дуже правильна ваша думка

  Відповідь
 2. Павло

  Врублі,ви молодець!
  Ви дуже добре розкрили цю дурну проблему!!

  Відповідь
 3. Сама майже не дивлюсь кіно. З інших причин, але факт залишається фактом. Розмови про нього обходжу, не беру участі. А інші обговорюють, мене воно не обходить. Так спокійніше 🙂

  Відповідь
  • Я просто не маю що сказати 🙂
   В тім і проблема 🙂

   Відповідь
   • Он воно що 🙂 Ну тоді тут важливо інше: чи є бажання щось говорити. Якщо є, то хоч якусь можливість це зробити можна знайти, хоча б щодо деяких фільмів. А якщо бажання немає, то й думати нема про що 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: