Чому ми сміємось з відгуків іноземців про нашу країну?

Posted on

Коли до нас доносяться відгуки та враження іноземців про нашу країну зазвичай ми це сприймаємо в сміх. «Ото сказанув! Ще би – їм нашого ладу не зрозуміти!» і сміємось, без упину сміємось.
Живий приклад – знайомий італієць прилетів у Львів, вийшов з таксі в дворі вулички і каже перше на що звернув увагу: «– У вас тут асфальт чомусь не проклали…; так, у нашому дворі так є…; і що? Ви повідомили у мерію, що у вас тут асфальт відсутній?» – для них то шок, а нам такі вислови є нагодою, щоб посміятись, над словами іноземців же ж, які багато в чому можуть нести істину ніхто й не задумується.
Неодноразово бачила деякі серії відомого серіалу «Інтерни», так от – є там персонаж – Філ, дуже добре зображений, який є іноземцем і доносить до нашого відома свої погляди. Мабуть зважаючи на те, що я довго жила закордоном я його погляди цілком розділяю. Коли я чула в серії його роздуми, то мене вражала прикрість, однак знаю, що інші глядачі з тих слів сміються. Розказував він різне, до прикладу:

– що за країна така? Врятував людині життя – нікому нема до того діла, напився як свиня – зразу герой!

Іще:
– я приніс вам догану на бухгалтерію через те, що була затримка зарплати
– але ж бухгалтер – твоя дівчина!
– вона є моєю дівчиною з одного боку, але з іншого боку – вона бухгалтер і з цими своїми обов’язками вона не справилась.

Ще:
– в ординаторській кран протікає…
– то візьми і полагодь,
– я викличу сантехніка,
– та краще сам зроби,
– але чому я маю виконувати роботу, яка є обов’язком іншої людини?

І заявляти про те, що там показують російські реалії не треба, гадаю ця ситуація широко розповсюджена загалом на пост радянському просторі.
Дивно те, що “ми йдемо в Європу“. Всі сильно туди прагнуть через Шенген зону, вільний товарообіг, та цивілізацію, о так – європейська цивілізація в нас викликає пошану. Я останні роки прагну, та все ніяк не можу усвідомити, що розуміють люди під словом «цивілізація». Таке враження, що вони думають, що все добре з європейського ладу їм самим же на голову впало. І автобуси за графіком їздять, і сміття роздільне викидають у різні контейнери, і п’яниць мало, і люди всюди ввічливі та привітні… В нас такого нема. Але якщо задіяти хоча б крихту тої сірої речовини в голові і подумати – чи перелічені речі падають європейцям на голову? Та ні, мої любі! Просто західні європейці самі по собі є свідомими людьми, от і поступають по відношенню одне до одного люб’язно, стосовно природи – з дбайливістю і не смітять, стосовно роботи – відповідально (тому і точність графіків).
Ніколи не забуду прислів’я, яке використовується в північній Італії: «ПРАВИЛА ІСНУЮТЬ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЇХ ДОТРИМУВАТИСЬ», не мені вам казати, що в нас це прислів’я абсолютно перекручене, от і чудово відображена свідомість їхня та наша.
Невже всі вважають, що якщо ми опинимось в Європейському союзі, то одразу кожному легко і чудово заживеться? Схаменіться, нічого такого не буде.
Європейці – свідомі люди, а ми зі своїм недбальством, безвідповідальністю та невіглаством на їх фоні – купка бидла (будемо прямолінійними). Тому спиніться і припиніть йти в Європу. Якщо хочете чогось кращого – почніть Європу зі себе, зі своєї свідомості, вчинків. От тоді ми зможемо збудувати щось з нашої країни, а не бігти навздогін чужих.
Україна географічно в Європі. Тому нікуди вже йти не треба. Необхідно стати цивілізованими і збудувати ту цивілізованість тут. Принесіть «Європу» в Україну, принісши європейськість в себе.

І до речі, по від’їзді з України мої італійські знайомі мені щоразу переповідають, що їм подобається, а що ні. Список поганого здебільшого той самий, цитую:

«По-перше, у вас відсутній графік для харчування – це дуже погано для здоров’я;
По-друге, у вас надто багато п’ють. Спостерігаючи я задумувався – ви напевно тратите третину зарплати на алкоголь, а решту – на їжу;
По-третє, ви – занадто терпеливі. Наче і добрі люди, розумні, але терпите забагато. Дивився і думав – скільки ще на вас можна повішати перш, ніж ви почнете якось реагувати і щось робити?»

Сказала не я… люди кажуть, з чиїх слів ми чомусь сміємось…
25.10.2013

Виключно на стороні свідомості,
Ольга Врублевська

P.S. На жаль знайшла в інтернеті лише цей фрагмент:

4 responses »

 1. Ох, скільки ж я готова з тобою погоджуватись 🙂
  Будьмо реалістами – кому ми потрібні в тій Європі? А нікому. Ми доволі велика держава, і економічно наше влиття може позначитись на влитті в ЄС. Мовчу уже про нашу корупційну владу. Як ці люди будуть тісніше співпрацювати з ЄС – це для мене загадка. Чи ще й там вкрасти хочуть?

  Відповідь
  • Так, в Європу прагнуть всі. Але ж залишиться все те саме – влада, судді, міліція… Все корупційна структура не зміниться, а отже що може змінитись? НІЩО.
   Ми свідомо не готові до вступу в ЄС. І тут вже річ не лише у владі, а у кожному окремому індивіді.

   Відповідь
  • “кому ми потрібні в тій Європі?”
   якраз ми їм і потрібні, Європа давно вже втратила стабільність, ринок збуту і ресурсів їй не зашкодить…

   щодо основного посту, то погоджуюсь частково…змінюватись потрібно починати з себе…проте
   незнаю як європейці, але американці, мають багато суттєвих недоліків в стилі життя, тому кардинально міняти своє життя на інше не потрібно, потрібно зробити мікс хорошого

   Відповідь
   • Відмінність полягає у тому, що Європі ми потрібні саме як ринок збуту, а не як учасник співтовариства, бо на ще одного учасника грошей до виділення нема.

    Я і не кажу змінювати життя кардинально. Просто неодноразово помічаю як люди прославляють Європу аргументуючи це тим, що “там все цивілізовано”, ну тоді ж варто бути і самому цивілізованим!
    Звісно у всіх є свої вади і не варто їх переймати. У наших людей теж є свої почесті, але варто брати від інших те, що краще, а не казати про те, що у сусіда трава зеленіша і нічого не робити на власному покосі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: