Зупинки-відновлення часу або про моє життя в стрілках старої «Зорі»

Posted on

час-спогадиТраплялось я вже використовувала це фото в інших публікаціях – на ньому дуже розмито зображений годинник, який має для мене неабияке значення.
Це мій перший наручний годинник, виробництво «Зоря» в СРСР, по ньому я почала вчитись розуміти години і з 5-го класу цей годинник повсякчас виміряв мій час.
Така вже я людина – до багатьох предметів прив’язуюсь і бережу їх, бо вони несуть для мене якусь значну пам’ятку – живі спогади. З годинником було так само. Він міг зупинитись в найгірші миті мого життя і крути-не крути він сам «відновлював хід» – для мене це завжди мало своєрідний символізм – всьому треба давати свій час. Стається щось погане і нам нерідко здається в житті, що все – далі життя не буде, але час відновлює свій хід і ми поволі знову вертаємось у життєве русло.
Неодноразово на нудних лекціях в Італії я сиділа і дивилась на хід секундної стрілки годинника. Дивилась не для вимірювання скільки часу до завершення лекції, а скільки секунд мені відміряє мій годинник, секунд на шляху до… повернення додому.
Я чудово пам’ятаю один день – 21-го травня 2012, як один з цінних днів мого життя. Я зустрілась за чашкою чаю з моєю улюбленою викладачкою та провела кілька годин за теплою розмовою. В той день я чітко розуміла – пора мого повернення в Україну неминуче близька, я на фінальній стадії перебування в Італії. Тоді після тривалих 9-ти місяців часу мої очі зі сірого стали наново блакитного кольору (вони такі лиш коли я щаслива). В той день мій годинник зупинився. На диво сталось це саме коли я подумала: «ще трішки і я повернусь», поглянула на годинник – секундна стрілка мотнула ще ледь своє і зупинилась. Його крутька зіскочила і нею вже не можна було накрутити правильний час, він просто зафіксувався на зап’ясті вказуючи точно коли моя мрія почала проявляти очевидні ознаки здійснення. І тоді я теж поставилась до цього символічно – нова пора життя, годинник відбув усе, що було зі мною до того, тепер пора жити наново.
Новий годинник на той час у мене вже був – чудовий швейцарський Tissot, подарований близькою людиною на 18-ти річчя. Цілком ним задоволена, ці півтори року він мені був незамінним.
Проте чомусь раптово виникло бажання відремонтувати стареньку «Зорю», віднесла її минулого тижня в ремонт – оплатила 50 гривень і вчора забрала свій час. Ба більше – навіть гарантію на пів року маю, що тепер функціонуватиме.
Бажання знову періодично одягати на руку «Зорю» неусвідомлене і загадкове. Звісно час назад не повернути і все, що було в минулому там і залишається, але чомусь коли на зап’ясті цей годинник в мене зовсім інші відчуття. Зображено те саме, але Tissot вказує скільки хвилин триває урок з учнями, а Зоря нагадує, що час, який я витрачаю скерований на щось вагоме. Якось по-осінньому приходить усвідомлення, що спогади – це не купа листя і їх так просто не спалиш. Вони всі зшиті між собою голкою-стрілкою і поволі утворюють суцільну тканину – життя. І як не старайся – шматка із тканини не виріжеш…
Зоря на зап’ясті тікає доволі пізню годину, завершую потік може й незрозумілих думок.

без п’ятнадцяти перша ночі,

За старим часом,
Ольга Врублевська

3 responses »

  1. Гарно написано.

    Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: