Лихоманка сьогоденного суспільства – головне нажитись!

Posted on

Траплялось, мої колеги мені казали: «деколи просто дивлюсь на годинник і кажу собіще стільки-то хвилин перетерпіти і матиму таку-то суму грошей“». Особисто в мене такої думки жодного разу не було. У мене не було занять, які треба перетерпіти. Так, я стежу за годинником, бо мій графік надто щільний, тож якщо я надто довго з кимось затримаюсь як наслідок всі інші заняття будуть запізно. Так, година мого часу має конкретну вартість, що я вважаю цілком справедливим – я виконую роботу, мені за неї платять, я ж мушу за щось жити.
Але щоб думати, що я виконую роботу лиш за гроші – категорично ні. Мене сповнюють зовсім інші відчуття, коли я втомлена, але радісна повертаюсь додому відбувши 3-4 заняття поспіль і згадую які успіхи настають в моїх учнів, як вони стараються, чи що мене запитують. Ця робота варта того, аби її виконувати – вона надає незміряне відчуття досягнення – чийогось досягнення, чому тішишся більше, аніж власному.
Прикре сталось нещодавно. Не в змозі переповісти всіх подробиць, та коли я в черговий раз тішилась успіхам моїх двох нових учениць (які до слова кажучи ще не місяць навчаючись вже пишуть хороші твори) до мене прозвучало наступне: «Не роби так. Хіба ти не розумієш – це не вигідно. Швидше навчаться – і не будуть довго продовжувати. А так гроші платять, тому розтягуй повільно».
Мені це неприємно. У який жалюгідний спосіб все в цьому світі звелось до спроб заробити? Чому вже просто не можна виконувати свою роботу на совість і гідно, отримуючи за це достойну оплату і прихильність інших? Чому все треба звести до грошової лихоманки «байдуже що і як – головне побільше грошей». Звідкіля в людей така ненажерливість до статків, таке прагнення нажитись? Цікаво те, що ці люди переслідують заробіток не для забезпечення гідного життя, покращення матеріального стану, здійснення мрій, ні. Вони стараються накопити чим більшу суму не тямлячи навіщо воно їм. Вони переступають за мислимі і немислимі межі, в результаті нехтуючи самою роботою, бо ця для них є тягарем – головне перетерпіти – далі будуть гроші.
І якщо такі правила гри – я не буду їх дотримуватись.
До слова кажучи: мої учні зі мною не розстаються тому що досягли бажаного рівня мови. Вони продовжують зі мною спілкуватись, ми залишаємось друзями і вони рекомендують мене іншим людям. Тож якщо і брати з грошового розрахунку – я своєю якісною роботою в результаті заощаджую більше, аніж просто розкручуючи людину на гроші і уповільнюючи навчальний процес.
Як результат – робота приносить задоволення, заробіток хороший, люди задоволенні.
Мій секрет полягає в тому, що працюючи я не думаю про гроші. Я думаю про те, що я роблю, яку користь я цим принесу, кому я допоможу. Врешті-решт моя діяльність керується значно більшими цілями, аніж банальний хруст купюр в гаманці.

Щодо послуг. Цікаве сталось після вчора. Дванадцята ночі, телефонний дзвінок:

– Слухаю;
– Оль, ти не спиш?
– Цікаве питання для телефонного дзвінка о такій годині 🙂
– Оль, будь добра, виручай, дуже треба. Я тобі зараз зачитаю один текст, ти послухай як воно звучить і чи щось треба відредагувати.
– Давай…

Тут вже більше відіграє роль моя зайнятість перекладача. До мене неодноразово звертаються з питаннями щодо тих чи інших питань з приводу якихось оформлень, я радо в цьому допомагаю, бо можу або мати досвід, або навпаки – ознайомившись з текстом дізнатись для себе щось нове. Послуги звісно що роблю просто так. Але і я не така вже й безкорислива, якщо виконую значний обсяг роботи 🙂 Наприклад від подарованої шоколадки я ще ніколи не відмовлялась.  🙂
05.11.2013

Не виключно за правилами заробітку,
Ольга Врублевська

P.S. Мій улюблений шоколад – чорний 🙂

9 responses »

 1. “Швидше навчаться – і не будуть довго продовжувати”.

  LOL. Вони ж мову вчать? Я англійську вчу вже шістнадцять років, і все ще маю намір далі продовжувати.

  Швидше навчаться – зекономлять час аби вивчити ще щось інше.

  Відповідь
  • Ти англійську вчиш аби досягати висот і вдосконалюватись
   Італійська – це мова яку часто вчать аби подорожувати в Італію, для такої мети достатньо досягнути певного рівня і підтримувати його.
   В цьому і полягає суть “заборони”.

   Відповідь
 2. І до речі, вчені виявили що від шоколаду худнуть: http://nypost.com/2013/10/15/want-to-lose-weight-and-live-longer-eat-chocolate/

  Тому коли наступного разу тебе питатимуть чому ти така худа, будеш знати чому. 🙂

  Відповідь
 3. І знову в точку.

  Часто чую від колеги на роботі: “У мене не настільки висока зарплата, щоб я ще й цим займався”. Якщо ходити на роботу виключно заради зарплати, то навіщо на неї взагалі ходити?!

  Відповідь
  • Ну щоб їсти наприклад.

   Відповідь
   • ??? До чого тут Їсти???
    Чи не краще харчуватись дома?
    Та і суть не в тому, щоб їсти чи не їсти. Більшість українських роботодавців не забезпечує своїх підлеглих безкоштовним обідом. Тому витрачати на їжу доведеться.

   • Я надто неточно висловився. Щоб було що їсти. От уяви що ти шахтар, і в тебе четверо дітей. І тобі однозначно заради задоволення в шахту лізти не захочеться. Але ж чомусь полізеш? Чому? Заради зарплати.

   • Виконуючи будь-яку роботу, що нам не до вподоби, ми вкорочуємо собі віку (бо нервова система починає здавати). Тому і у цьому випадку маючи таку роботу шукали б інше.
    Хоча робота в шахтах – часто пов’язана таки зі задоволенням. Телеканал 24 брав якось інтерв’ю в українських шахтарів – більшість з них пішли туди працювати, бо там працювали батьки, бо вважають це гордістю і справжньою чоловічою роботою. Кожному своє…

  • Погоджуюсь. А якщо ти взяв на себе цю роботу – отже погодився виконувати ці функції за таку зарплату, в іншому випадку – звільни місце, бо зажди знайдуться ті, хто буде виконувати роботу за таку зарплату.

   Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: