Ефективне вирішення справ і довершеність ділового щоденника.

Posted on

ділові щоденникиОт тепер, коли нарешті завершила сесію (ну на цей рік, після свят продовження), коли моя група з курсів написала свій тест, коли інші мої учні відпросились у мене на канікули… невеличкий відпочинок можу дозволити і я собі! Бо дивлюсь із захопленням як я все встигла і не маю конкретно в ці дні купу справ, які треба встигнути перевиконати. Тож і повертаюсь до мого блогу, за яким вже заскучила.
Сьогодні тема актуальна і до купи справ, і до прийдешнього року – діловий щоденник. Звісно існують планшети і всілякі інші гаджети, що дозволяють звести до мінімуму написання ручкою, та все ж ділових щоденників ще ніхто не відміняв і вони продовжують користуватись попитом. Заклопотаним людям саме час подбати про те, щоб ним обзавестись. Це дуже корисна річ для зайнятих людей, але подекуди ним аж «зловживають».
Як можна «зловживати» діловим щоденником? Навіть це тепер використовується з метою проявлення «крутизни». Доводилось бачити щоденники деяких дівчаток, де є записи: «Встати зранку. Одітись. Поїсти. З дому вийти. Пройти пішки… і т.д.», це звісно особиста справа кожного, але заводити цю річ «аби було» та «аби іншим показати» – дурниці. І якщо ви не пам’ятаєте вже таких речей, вам треба кваліфіковану допомогу, щоденник тут вже не зарадить.
Отож – найосновніше – кому варто його заводити? Насамперед тим, в кого значна кількість справ, які мають поміщатись в якісь строки і особливо якщо не вдається запам’ятати що, коли і де. Коли розписуєш свої справи є змога “пильнувати час” і таким чином розмістити все оптимально.
Я прикладу завжди пам’ятаю коли і з якими учнями в мене заняття, та все ж у щоденник все вписую, бо фраза: «в такий день в такій годині ти зайнята?» може вибити на мить з колії, а зі щоденником я розписую години занять.
Діловий щоденник буде довершеним, якщо буде постійно під рукою. Нема сенсу його заводити для перегляду раз в день, чи тим паче раз в тиждень – толк тоді нульовий. І очевидно – коли вже щоденник є під рукою, то і ручка має завжди бути, тож краще тримати її вже в щоденнику, при нагоді варто обрати ті щоденники, де ручку можна розташувати у спеціально передбаченій петлі.
Коли треба зробити терміновий запис – часу на перегортання сторінок і пошуку нинішньої дати нема – тому варто мати в щоденнику закладку і записи – місяць, число, день тижня.
Одна з передумов ефективності ділового щоденника – його акуратність. І йдеться не про каліграфічний почерк, (до прикладу в мене каліграфії мало, бо термінові записи доводиться робити під час поїздки в маршрутці), а про те, що вам має бути зрозуміло що ви мали на увазі записуючи те слово, все має бути розумно поділено: ті записи там, ті там.
Діловий щоденник – це спосіб мати під рукою різні дані – запасна книжка з контактами важливих осіб (і давайте не будемо про збереженні в телефоні дані, бо в мобільників є підла здатність розряджатись у відповідальний момент), візитки, тижневий розклад, паспортні дані, тощо.
Ваш діловий щоденник має бути вашою першою невідкладною допомогою, саме в ньому ви маєте знаходити всю вкрай необхідну термінову інформацію про ваші справи.
27.12.2013

В розписаному ритмі,
Ольга Врублевська

P.S. Будь ласка, зверніть увагу на фото до публікації (окрім там зображених в мене є ще!), тож не варто мені дарувати ділових щоденників в наступні кілька років. 🙂

8 responses »

 1. Аж 4 штуки. Йомайо!

  Відповідь
  • Ні! Це чотири штуки, які я буду використовувати найближчі чотири роки. Є ще два, але вони гірші.

   Відповідь
 2. Я теж на цей рік спробую вести щоденник. А то стара стала, на пам’ять уже покладатись не можу 🙂

  Відповідь
 3. вітаю зі здачею сесії

  Відповідь
 4. Цікава стаття! Спробуйте, до речі, покористуватися Щоденниками успіху. То вітчизнянна розробка, можна вибрати сферу у якій хочеш розвиватися, замовити відповідний щоденник і там у ньому будуть вправи на кожен день. Мені дуже допомогло вирішити багато питань! Задайте у пошуку Щоденник успіху, або заходьте на їх сайт successdiary.com.ua

  Відповідь
 5. Хочу поділитися своїм досвідом з ведення щоденників. Є така серія книг-щоденників, яка називається Щоденники успіху. Їх є з десяток, на різні тематики, наприклад, тайм-менеджмент, фінансова грамотність, відносини, ораторство, батьківство тощо. Крім того, що допомагають слідкувати за використанням часу, планувати дні й тижні, щоденники мають ще й різні вправи та завдання для пропрацювання відповідної тематики. Мені дуже допомогло вирішити багато питань! Задайте у пошуку Щоденник успіху, або заходьте на їх сайт successdiary.com.ua

  Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: