Філософія на сучасний лад по-львівськи – якось не дуже

Posted on

Те, чого я боялась таки сталось. Сьогодні я буду писати про театральну виставу, яка мені не сподобалась.
Ходила в суботу в театр ім. Леся Курбаса, про дивовижність якого я багато наслухана. Вистава «Так сказав Заратустра».
З творчістю Ніцше я знайома, про Заратустру мені відомо, та все одно вистава мені залишалась незрозумілою. Я не хочу критикувати, бо не маю на це права, але суб’єктивно висловлювати свою думку можу.
Я півтори години сиділа напружено і старалась «дати дупля» (інакше це не назву) що ж воно відбувається, та «дупля» я таки не дала. Гаразд, був речник, який від імені Заратустри виголошував усілякі істини, хоч інколи більше здавалось, що він просто сипле філософськими фразами. Періодично появлявся натовп, чи як ще назвати цих акторів, які співали незрозумілою мовою і крутились (так-так, саме крутились), подекуди це переривалось «бійкою», воплями, незрозумілими танцями і так далі. Потім появився ще один речник, який вів дискусію з попереднім.
Потім періодично хтось із тих, хто танцював і виспівував пісні незбагненними мовами говорив ще всякі фрази філософського спрямування, які чомусь завершувались криками (здавалось, що прагнуть продемонструвати безумство, навіщо?). А завершилось все знову-таки, незрозумілими танцями і запитанням «Що потрібно, щоб тебе довго любили?», після якого сказали «урок завершено» (себто виставу).
Буду короткою: мені не сподобалось. Так, я оцінила, що організувати таку велику кількість людей важко і безперечно в те, як пластично вони рухаються, вклали чимало зусиль,та і вокальні дані в усіх однозначно на висоті, бо пісні виконували зосереджено, та подекуди це просто переходило у виття (так принаймні мій мозок і вуха це сприймали).
Якою була ідея цієї вистави, чи як вони назвали її «уроку» я не зрозуміла. Як я потім прочитала в інтернеті – ця вистава скерована на усвідомлення кризи українського суспільства крізь призму філософського європейського твору. Чесно? Нічого з неї я не усвідомила, бо ні криз, ні суспільств, нічого там не розгледіла. Скажу більше: поки там сиділа в мене виникала думка, що або я божевільна, або спостерігаю за божевільними (без образи для акторів, бо я дійсно помітила, що вони талановиті, це просто опис до того, що я бачила).
Що можу сказати – якщо ви ідете в театр, щоб «відпочити думками» – аж ніяк не рекомендую, бо з’явиться роздратування і біль голови. Якщо ж Ви людина, що задається філософськими питаннями і вам здається, що в цих танцях-співах-фразах Ви знайдете якийсь зміст для себе, чи Вам відкриється якась істина – що ж, може Вам і сподобається. Мені часто після вистав теж відкривається істина, однак не після цієї. Хочу ще якось завітати у цей театр, але тепер виставу обиратиму куди ретельніше.
Я сподіваюсь, що ця моя публікація нікого не образить, це не антиреклама, а просто моя думка і моє сприйняття. Я до речі вчора задавалась питанням, може то я якась не нормальна і чогось не розумію у цій виставі, може дійсно у ній є щось величне, що відкривається погляду інших? Словом, якщо хтось що має сказати про цей спектакль – відгуки вітаються. Бо скільки людей, стільки і вражень.

18.05.2014

Не сприйняла,
Ольга Врублевська

5 responses »

 1. я взагалі не фанат театру, і вистави цієї не бачила, але маючи віповідну освіту та певне уявлення стосовно презентації філософії у мистецтві – скажу, що інакше і бути не могло. особливо якщо хотіли зробити виставу по Ніцше.

  Відповідь
  • Я якось і не зрозуміла по чому вони хотіли ту виставу зробити… мені залишилось незбагненним чому вона в багатьох викликає такий захват…

   Відповідь
 2. Олю сходіть у Леся Курбаса на виставу “Маленькі подружні злочини”, вона дуже файна.

  Відповідь
  • Дякую за пораду, Павле!
   Лише після рекомендації зможу піти, бо тепер уже й не знаю що думати 🙂

   Відповідь
 3. Сповіщення: То була така довга весна… | опосередкована щирість

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: