Спочатку було плавання (трохи лірики і про здоров’я)

Posted on

Те, що я буду плавати здається мені було відомо завжди, мабуть тому, що мене завжди тягло до води.
Перші спроби навчитись були коли ми зі сім’єю вперше і востаннє відпочивали на морі в Одесі, щоправда я тоді ще була дуже мала і плавання не освоїла, але точно зрозуміла, що колись попливу. Тато навчив мене плавати дещо пізніше, на озері, це було ще недосконало, але то були мої перші успіхи.
Потім почались уроки плавання у школі і я звичайно їх відвідувала, щотижня, о 7:45 я вдосконалювала те, що знаю.
Потім, одного літа ми з татом знову були на озері. Я ніколи не забуду того вечора: він сидів на березі, а я плила. Він каже: «ану чи ти допливеш туди», а я прикинула свої сили і поплила далі, переплила озеро і повернулась назад. Я ніколи не забуду погляду, яким він на мене дивився коли я підпливла до нього – я точно знаю, що тоді він мною пишався, я бачила це в його очах. Більше ніколи я не бачила такого його погляду – то було останнє літо в його житті.
З 13-ти років плавання стало регулярною звичкою – двічі на тиждень, живучи в маленькому Богом забутому селі, то була чи не єдина моя розвага і чи не найбільша моя наснага до життя – плавання. Не було причини, яка б могла мені заборонити плавати, я туди умудрялась іти навіть з травмою коліна, коли мені взагалі було заборонено ходити (щоправда це закінчилось тим, що тренер довідався про травму і вигнав мене на примусове лікування 🙂 )

З усього, що було в моєму житті в Італії воно було найважливішим. Зароблені грошенята я скеровувала на оплату басейну.
Коли у мене був дуже насичений період життя – на останньому році навчання в Італії я спала 4-5 годин на добу мама якось вирішила, що з плаванням мені пора зав’язувати, мовляв я і так перевтомлююсь, а тут ще фізичні навантаження. Моя відповідь, звісно ж, був категоричний протест: «НІЗАЩО! Ти заборониш мені жити, але ти не заборониш мені плавати!», от і вона мусила змиритись.
І звісно ж, приїхавши у Львів я продовжую те, що є невід’ємною частиною мого життя. Ба більше – ви не уявляєте наскільки це прекрасно – крокувати вечірнім Львовом додому після плавання.
Нема емоції, яку я не могла б не виразити пливучи. Радість, сум, злість, все що мене сповнює відображається у тому як я пливу. Це незрівняні відчуття: відштовхнутись, рухатись все швидше і швидше, ти вже відчуваєш як тобі бракує повітря, але ось іще останні ривки і тоді… короткий вдих повітря і ти відчуваєш як кисень розпливається по твоєму тілу, а ти рухаєшся далі.
Чому я описала всю цю ліричну частину? Тому що досі знаходяться люди, що мене сміють питати «тобі ще надоїло плавати? Вже стільки років займаєшся, можна собі відкрити й інший спорт». Збагніть вже нарешті: мені швидше набридне жити, аніж плавати.

А тепер цікаві факти.
Звісна річ інколи я пропускала плавання і якщо не плавала хоча б тиждень-півтора – я певною мірою втрачала форму: моя середня швидкість знижувалась, а за 45 хв плавання мені 2-3 рази доводилось казати собі: «Ольга, спинись і передихни» – тобто появлялась певна задишка, виникала потреба у зупинці.
Попередні кілька тижнів я ретельно перевірила моє здоров’я, а то скажені ритми роботи-навчання поклали на нього свій відбиток. За моїми принципами я відвідую виключно лікарів, компетентності яких можна довіряти (а то за допомоги деяких “умілих” лікарів мій тато вже понад сім років спочиває на цвинтарі) і от, всі лікарі до яких я навідувалась констатували факт того, що мені потрібно пройти курс масажів. Ну звісно якщо треба – то треба і почала курс.
Масажі – то взагалі окрема річ, я була «в шоці», бо оглянувши мене 5 хвилин масажист зумів розповісти все про моє життя, знайшлась навіть причина моїх болів серця – у мене, як мені і казали, воно здорове, був просто зажим нерву.
Я прийняла 10 масажів, день у день і мусила дещо відтермінувати плавання, бо не виходило по графіку. Потім я трошки простудилась і знову відтермінувала плавання.
Так от, до чого я веду: вчора я вперше після масажів пішла плавати. Два з половиною тижні мали б вплинути на мій «плаваючий потенціал», але я виявилась у чудовій формі. Моя середня швидкість не лише не знизилась, а навпаки – зросла! Я жодного разу за 45 хв не спинилась. Я ж ще досі дещо простуджена, але ніяких проблем з диханням у мене не було.
Не буду довго тягнути, наводжу підсумки: якби мені хтось інший розповів, що масажі так впливають на здатність плисти я б ніколи не повірила. Але все сталось безпосередньо зі мною і я плаваю багато років, тож зміни в собі дуже зауважую. Факт залишається фактом: після курсу масажів я буквально таки помолодшала!
Чому написала це вам? Причина банальна. Якщо ви думаєте, що ви здорові – ви просто ще не перевірялись. В нашому суспільстві давно нема абсолютно здорових людей. Я просто написала, ану кому така інформація стане в нагоді, тим паче, що результат очевидний.

25.06.2014

Затятий плавець,
Ольга Врублевська

4 responses »

 1. Як кажуть, немає здорових людей, є недообстежені. 🙂

  Відповідь
 2. Андрій

  а можете поділитись контактами (або як знайти) такого чудового масажиста? Напред вдячний 🙂

  Відповідь
  • Андрію, я написала Вам повідомлення із контактами на ту електронну адресу, що Ви вказали при написанні цього відгуку. якщо раптом у Вас інша електронна скринька, напишіть мені будь ласка на адресу olka.byblik@gmail.com і я Вам вишлю усі дані. 🙂

   Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: