Фінансовий стриптиз

Posted on

Часто чую запитання людей на кшталт “Хто веде список усіх своїх витрат? Поділіться – чи дієво воно?” Я людина дуже заощадлива до грошей, мушу знати куди їх діваю і облік усіх витрат веду вже не один рік. Мушу зазначити ДУЖЕ дієво та корисно. Знаю, що існують якісь інтернет сервіси, де за оплату ви можете користуватись встановленим шаблоном і вписувати туди витрати, але я вже давно для багатьох потреб в житті використовую excel, тож і для ведення витрат зробила собі файлик.
Сьогодні влаштовую фінансовий стриптиз – себто покажу як я веду свої витрати.
Шаблон розробила самостійно, так як особисто для мене є зручно. Вписую дату, день тижня та поруч абсолютно усі витрати, до останньої гривні, за день (із заокругленням копійок). Такого поняття як “та що там ті три гривні на маршрутку, то такий дріб’язок можна не писати” я не приймаю. Як кажуть італійці “багато дрібних роблять багато” – себто гривня до гривні – і різниця вже суттєва.
Але щоб багато не говорити, погляньмо як моя табличка виглядає наочно. Представлена гіпотетична ситуація з гіпотетичними даними:
тижневі витрати

Отож, як бачите, праворуч відповідно до дати вписані всі витрати за день. Наприкінці тижня зводиться підсумок усіх витрат. Ліворуч, вписані залишки готівки, що є. У сусідній колонці надходження  – це можуть бути зняття коштів з карточки, тощо. І також наприкінці тижня вписується залишок готівки.
Найважливіше у списку витрат – постійність! Вписувати витрати потрібно ЩОДНЯ! Це для вас має стати обов’язком на зразок щоденної молитви. Інакше облік втратить свою доцільність. Проводячи щоденний контроль ви можете спостерігати як багато витрачаєте, зрозуміти, що так жити не можна і намагатиметесь економити. Я так і роблю – якщо бачу, що одного тижня забагато собі дозволяла іншого тижня витрати вкорочую.
Якщо у мене виникає раптова надмірна витрата, скажімо викликала сантехніка – заплатила 300 гривень, то вписуючи витрати на певний день додаю примітку “така-то сума – такі-то витрати”, аби потім переглядаючи було зрозуміло куди раптом зникло аж стільки.
В кінці місяця, звісно, потижневі витрати зводяться у підсумок усіх витрат за місяць:
витрати за місяць
Відтак, ви бачите витрати за місяць, суму надходжень за місяць і суто для власного інтересу я розраховую середні показники – скільки в середньому в день витрачалось і скільки зароблялось. Також праворуч від готівкової колонки є колонка із даними про стан банківського рахунку.
Такий момент: якщо нема нагоди вписати витрати за день? Я часто подорожую, і ночуючи поза домом не вписую витрати. Тоді при поверненні додому я перераховую гроші, що у мене на руках і дивлюсь скільки було коли я їхала: різниця  – це витрати понесені під час подорожі. Ці витрати ділю на кількість днів, що мене не було і позначаю скільки в середньому я витрачала за день, ці дні не несуть достеменної інформації, тому їх виділяю іншим кольором. До прикладу, моя травнева мандрівка містами України:
середні витрати
Але майте на увазі: хай це буде рідкісний випадок, а не постійне “забув вписати”, бо постійні середні дані зведуть інформативність списку витрат нанівець.
Як ви розумієте, я у цій публікації не вчу вас користуватись екселем – про те як зводити суми, вводити дати, віднімати, рахувати середнє і т.д. в інтернеті вже багато написано, я лише показую як сама собі організувала власний облік. Не стверджую, що це найоптимальніший варіант, але особисто мене він цілком влаштовує і все, що я маю собі знати про мої витрати за день, тиждень, місяць, рік я достеменно знаю.
Раджу і вам бути заощадливими і вести схожий облік – корисна річ, завдяки якій у вас можуть з’явитись “зайві” грошенята 🙂

09.10.2014

Заощадлива і прискіплива,
Ольга Врублевська

Усі наведені числа є суто гіпотетичними та використані як приклад у ведені списків. На будь-які конкретизуючі питання про суми заробітків, витрат та грошових залишків відповіді даватись не буде.

25 responses »

 1. Якраз недавно теж статтю про це бачив, але ще не пробував впровадити: http://sergunik.name/?p=919

  Відповідь
 2. одном словом – гемор))))

  Відповідь
  • Вам нема чого кращого сказати?
   Якщо подобається безцільно тратити власні кошти – Ваше право. Іншим людям такі речі дуже в пригоді.

   Відповідь
   • звичайно є кращі ідеї, просто гемор записувати то все…
    більш простий варіант зробити банківську карточку і старатися всюди через неї розраховуватися, так само і грощі класти на неї.
    в кінці місяця – виписку через інтернет клієнт банк і вуаля – зводите дебет з кредитом)))

   • Оу, ну так.
    Давайте порозраховуйтесь в маршрутках карточкою.

   • чесно, навіть не пригадую коли останній раз їздив маршруткою

 3. Ну так це не стриптиз) Так, тільки пальто зняла)) А якщо серйозно, то я також задумуюсь про облік витрат. Але той, що ти навела, підходить скоріше для одного.

  Відповідь
  • Мій облік витрат суто мій власний і так, він підходить лише для однієї особи, бо в у сім’ї довелось би щоб кожен вписував по окремо скільки гривень він витратив за день і якщо хтось з подружжя дуже заощадливий, а хтось багато тринькає це призводило б до питань на кшталт “де ти вже так багато грошей стратив(ла)? Що можна було накупити на такі гроші?” говорю це по прикладі моїх бабці і дідуся, які все життя отак перетирались через відмінність характерів щодо заощадливості.
   Мені, направду кажучи, незбагненним є поняття “сімейного бюджету” і розуміння, що мої гроші можна ділити з кимось і хтось може ділити свої кошти зі мною. Поки в голові таке не укладається – не готова я до сімейного життя 🙂

   Насправді кожен собі розробляє той облік витрат, який йому зручніший. Тому ти можеш придумати щось своє, тут такий-собі приклад 🙂

   Відповідь
 4. і я вже в енний раз почала вести списки, але такі розлогі… з поіменним розписуванням що купилося і скільки. Бо хочу знати що ми стільки їмо і купляємо, щоб якось прогнозувати на наступні місяці, але… але пропустиш день-два, чи чеки десь заникаються, і всі ті списки так і залишаються в ікселі…
  от, від сьогодні знову почала, наново:)

  Відповідь
  • Я знайома з людьми, які ведуть списки поіменні. Мені це без особливої потреби, я веду список лише дорогих витрат, типу коли відвідувала курси водіння записувала усі витрати, які понесла для отримання водійських прав, тощо.
   Коли є чеки вести список простіше, але оскільки в Україні я не завжди закупляюсь в супермаркеті не завжди є точний перелік з точними цінами.

   Відповідь
 5. У мене знайомі є які дуже багаті, але вони так само подібним чином ведуть облік своїх витрат. Це корисна звичка, вона привчає більш відповідальніше витрачати гроші.

  Відповідь
  • Цілком згідна.
   Така звичка навіть своєрідно примножує гроші – бо коли бачиш на що саме і скільки витрачаєш “обрізаєш” зайве.

   Відповідь
 6. я помітив, що мої витрати на місяць складають близько 20-30% зарплати. В основному це через те, що я невимогливий ні до харчів, ні до речей, ні до подорожей, ні до розваг + добре влаштувався. Хоча бажання вести бухгалетрію виникає часто – підсвідоме прагнення до оптимізацій

  Відповідь
  • Круто. В мене десь 50%. Все напевне тому що готувати не люблю. Скільки в тебе коштує оренда житла і комунальні?

   Відповідь
   • Думаю це надто персональні питання аби отак відкрито питати 🙂

   • 2500 хата, 70 комуналка, 8 домофон і 60 інтернет. І я не готую, просто дуже мало їм =)

   • Ахах, ті хто тебе бачили могли б запізозрити що ти мало їж. 🙂

    Судячи з ціни, то певне Wohngemeinschaft, нє?

  • Це звісно особисте, але я вважаю, що гроші таки потрібні для чогось. Якщо їх просто складати, ні не витрачати, ні не інвестувати – який з них толк?

   А якщо виникає бажання такої оптимізації – варто підкоритись і принаймні спробувати 🙂 А може сподобається 🙂

   Відповідь
   • ну можливо людина збирає собі грошенята на хату або на авто 😉

   • згоден, просто складати гроші немає сенсу. більше половини віддаю батькам, частину витрачаю на дорогі покупки (шкарпетки за 150 грн пара, наприклад). А на рахунок оптимізацій – останнім часом притримуюсь думки якогось мільйонера, котрий не економить, але постійно шукає нові джерела доходу.

 7. Вести облік власних витрат – це дійсно дуже корисна штука, але от описаний спосіб (ексель) – не вважаю дуже зручним. На мою думку, набагато “цікавіше” поставити програмку на телефон/планшет, яка виконує аналогічні функції + купу інших (графіки, бюджет, облік боржників і т.д.).

  Найголовнішою перевагою такого способу я вважаю можливість будь-коли вносити свої витрати до програми. Для прикладу – ідеш в маршрутці – повписував покупки, витрати і т.д. Це також дуже заощаджує час, тому, що не потрібно один раз на добу вносити всі данні, можна в будь-яку вільну хвилину робити це. Телефон – завжди під рукою…

  Назви програмок наводити не буду, гуглом або плей маркетом всі вміють користуватись…

  Відповідь
  • Безперечно, зараз безліч корисних програм, я проте маю старий телефон і тому він у мене таких речей не підтримує, а ексель для мене звична справа – працюю з ним щоденно, тому і він мені в цих питаннях комфортний.
   Але тут кожен вирішує сам як йому буде краще.

   Відповідь
   • час подумати про обновку телефона, а то скоро, а може вже і зара, буде соромно витягати з сумки))))

   • А чого це я маю соромитись? Того, що я не типовим представником суспільства споживачів, де більшість людей купляють модні телефони лише “аби було” (бо у багатьох людей телефон розумніший за власника), того, що вони беруть кредити аби бути “як усі”?
    Мені мого телефону цілком достатньо для тих функцій, для яких його використовую – вхідні/вихідні дзвінки, вхідні/вихідні смс, більшої потреби поки не відчуваю.
    А на більшість людей я не звикла рівнятись.

 8. Про специализированную программу выше верно подсказали – с её помощью удобнее вести учёт, хотя на освоение её загогулин и придётся затратить время (а иногда и деньги, т.к. некоторые из них платные).
  Кстати, её необязательно устанавливать в телефон – вариант с компьютером/ноутбуком тоже годится (в качестве вечерней медитации и подведения экономических итогов дня – самое то).
  Подход с Excel’ем – прост и понятен, но для запущенных случаев (разные валюты, несколько счетов, парочка транжир и т.п.) его настройка может превратиться в головную боль. Хотя опять же – зависит от потребностей.
  Если станет интересно, вот пример обзора программ для Windows – http://www.prostoblog.com.ua/lichnye/byudzhet/sistemy_finansovogo_menedzhmenta_dlya_windows_obzor_programm_dlya_vedeniya_domashney_buhgalterii

  Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: