Мистецтво – понад усе (?) (!)

Posted on

З однією з моїх учениць ми вчимось розмовної італійської за одним вельми цікавим підручником, де надаються до обговорення різні тематики, з питаннями, що заставляють думати.
У ці дні ми розглядали тему мистецтва і мимоволі скотились на обговорення яке місце воно займає у нашому житті. Тут моя учениця почала висловлювати цікаві думки…
Загалом більшість з нас живе за шаблонною зарплатою – гроші на їжу, на комунальні, на одяг. Якщо щось лишиться – можна собі щось дозволити. І рідко ми собі дозволяємо відвідування театрів, галерей, концертів, музеїв.
З одного боку – це звісно питання смаків, кожному подобається щось своє. З іншого боку наш шаблон заздалегідь помилковий.
Саме тут моя учениця висловила цікаву думку, що мистецтво – має займати одне з першочергових місць у нашому житті. Воно має бути способом для розвитку, для заспокоєння, для роздумів і що важливо – нагодою для проведення часу з близькими.
Чому рідні люди, сім’я традиційно спілкується лиш за столом чи ще гірше – за телебаченням? Чому не відвідати цікаве місце разом, не подивитись та обмінятись думками з приводу якогось творіння?

Як давно ви відвідували якесь культурне місце, а ще й з членами своєї сім’ї? Чи ще важливіше – чи є у вас звичка відвідувати такі місця з кимось з рідних? На жаль серед моїх знайомих не так багато людей, які так проводять час…
Ба більше – нам постійно бракує часу. Ми поглибленні у вир справ, думок і обов’язків за якими забуваємо надати поживи для свого розуму і душі. А саме мистецтво – це чудовий спосіб провести час разом і з користю.
Тож я гадаю, що думка “мистецтво понад усе” – як один із шляхів для зближення та спільного дозвілля з рідними має право на існування.
Відтак, не забувайте дарувати себе і свій час своїм близькими людям. І насолоджуйтесь життям – воно теж своєрідне мистецтво, варто лише не забувати підходити до нього з творчістю 😉

02.11.2014

з творчими намірами,
Ольга Врублевська

5 responses »

 1. Кому театри, а кому макдональдси 🙂

  У кожного свої потреби, інтереси і це залежить від образу життя тієї людини. Одного в музей чи в театр не заженеш, іншого звідти не виженеш 🙂 І кожен щасливий по свому – хто в театрі/музеї/виставці, хто в макдональдсі, а хто тут:

  Відповідь
  • Але факт того, що у більшості українських сімей нема спільного дозвілля!
   Часу, який вони могли б провести разом за межами домівки!

   Відповідь
   • Тому що багатьом з молодих людей вже не цікаво те, що б зацікавило і старших людей і навпаки. Якщо б не було боулінгів, дискотек зі стриптизом, телебачення, інтернету і т.д. а були тільки театри/музеї/виставки то б не лишалось ніякого вибору – вдома теліка нема, бо нема телебачення, дискотівок нема, боулінгів нема – от і ходили б всі разом на вистави чи по музеям, а потім всією родиною ділились би враженнями. А так, багатьох молодих людей цікавить вуличний репер чи дзідзьо, якого вони бачили на ютубі і підуть на його концерт, а не на якусь виставу в театрі, а старші люди звісно ж що туди не підуть. І цьому є свої причини. Так само телебачення – це причина того, що люди через перегляд не якісного контенту деградують і їм мистецтво вже не потрібно бо вони його не розуміють, чи рахують за мистецтво те, що з мистецтвом нічого спільного якраз не має.В вікіпедії сказано: “мистецтво – це одна з форм суспільної свідомості… Розвиток мистецтва як елемента духовної культури обумовлюється як загальними закономірностями буття людини й людства, так і естетично-художніми закономірностями, естетично-художніми поглядами, ідеалами й традиціями”. Час іде, технології, які змінюють людей розвиваються, а з появою телебачення та інтернету з”явився медіа-контент, який далекий від мистецтва, оскільки в тій ж вікіпедії ще сказано що мистецтвом називають досконале вміння в якійсь справі, галузі; майстерність. А це звісно ж вимагає тяжкої праці та великих затрат. А оскільки люди прагнуть отримувати прибуток найлегшим способом, то це приводить до того, що майже у всьому медіа-контенті якогось натяку на мистецтво немає зовсім, і це все осідає у “неокрепших умах” підлітків, формує їх погляди, смаки, знижує їх “культурні вимоги” і все це, нажаль, призводить до того, що суспільна свідомість залишає бажати тільки кращого. От і виходить, що старшій людині залишається тільки серіали дивитись разом з політикою, а молодь десь по клубам вештається. А деякі вистави у театрі, щоб зацікавити певну публіку опускаються до такого рівня:
    (Я собі уявляю похід на таку виставу всією родиною 🙂 )

   • Проблема спільного дозвілля справдці дуже актуальна!

 2. Марушка

  Мистецтво понад усе — лозунг звучить переконливо. Проблема спільного дозвілля, напевно, зараз стоїть особливо гостро. Так, звичайно, розбіжності в манері виховання між нами та нашими батьками несамовиті, вони і раніше були і коли постає питання чим заповнити прірву відсутності спільних інтересів та зацікавленостей, які б виходили за межі смаження котлет на кухні, то помічаємо, що нам, власне кажучи, на мистецтво далеко начхати, або ж воно стоїть в нас на останньому місці після викопування картоплі в селі, щоденних покупок в супермаркеті та перегляду якогось примітивно-огидного російського серіалу. І це зовсім не тому, що нас так незграбно привчали до прекрасного. Справа у власних потребах. От на якій сходинці у тебе стоїть потреба у мистецтві? Щодо останнього — трактувати його можна як завгодно, але навряд чи як атрибут онтологічного характеру. А втім, повністю погоджуюсь зі словами Пана Алекса.

  Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: