Про людей сонця і міжлюдські поділи

Posted on

Моя люба подруга Маринка Шутюк є дуже розумною, цікавою та неординарною молодою 17-річною людиною, у неї активне життя і багато новітніх ідей, власних свідомих поглядів щодо буття. Від самого початку нашого знайомства я захоплююсь цією здібною дівчиною, тож сьогодні хочу опублікувати на моєму блозі її публікацію.
Зараз Маринка є волонтером в асоціації, що допомагає людям з особливими потребами, ось її слова про цю діяльність: “
Як так вийшло, що я вирішила податися у волонтери? Напевно, власна потреба, тільки зараз розумію, що це звучить вкрай егоїстично, потреба бути необхідною не тільки в контесті власної сім’ї. Спочатку здається, що берешся за щось незвичайне, за те, що викликає повагу, одобрення у інших, а потім розумієш, що в допомозі нічого особливого нема, просто нема, навіть якщо захочеться знайти. До недавньої пори я була категорично впевнена, що волонтерство — це коли ти “віддаєш”, виявилось все зовсім навпаки, і це дивне відчуття, дивне і прекрасне.”
Стаття про цей її досвід мене дуже зворушила, дала підстави задуматись і оскільки читачі мого блогу – свідомі люди, я хотіла б нею поділитись і з вами.

Так, в них косий розріз очей, з епікантусними складками, але це не робить їхній погляд сердитішим; так, в них вузьке піднебіння, у зв’язку з чим їхнє мовлення не дуже чітке та виразне, але це не робить їхні слова менш милозвучними; так, в них погано розвинуті середні фаланги, але це не робить їхні руки менш вправними; так, в них гіпотонія м’язів, виступаючий язик, коротка шия, білі плями на рогівці, пласке перенісся, вроджені вади серця, надмірний проміжок між першим і другим пальцем стопи. Але хіба це робить їх гіршими? Хіба це робить їх хитрими, підступними, заздрісними, недоброзичливими, нахабними? Вони особливі, але не в міру своїх фізичних вад, не по причині генетичної патології.
Як часто вам посміхаються сторонні люди? Як часто вас обіймають та цілують без явних на те причин? Як часто вас пестять? Як часто тримають за руку? Як часто вам говорять, що ви привабливі? Часто? А тепер відкиньте всіх рідних, близьких, друзів та коханих. Тепер часто? Вони особливі тому, що в них відсутнє те лихе, від якого нам так важко позбавитися. Вони особливі тому, що на скептичні погляди “нормальних” людей вони посміхають вслід, вони особливі тому, що їм байдужі почесті, статуси, багатства, постаменти, в решті решт, на які ми так відчайдушно карабкаємося. Вони особливі і це кидається в очі, вони особливі і це змушує ховати наше сумління за ширмою. Вони особливі, бо їхньої безмежної любові вистачило б на всіх. І коли ми кажеми “дауни”, забуваючи, що вони, передусім, діти, онуки, школярі, працівники, друзі, кохані та рідні, і ставимо їхню хворобу в перші ряди, в якості зручнішої ідентифікації, вони готові нас любити. Вони особливі, бо вони ТАКІ.

Людям Сонця. З великою любов’ю, з великим “ПРОБАЧТЕ”.

Здається вичерпна стаття. Додам від себе лиш те, що то – наша типова поведінка – ділити людей. Ті є “хворими”, ті – іншої національності, ті – іншої релігії і т.д. і т.п. Ми усюди застосовуємо упередження, які ставимо на перший план, коли насправді кожен з нас – особлива людина і кожна відмінність – прекрасна. Зітріть упередження і приймайте кожного. Кожен з нас винятковий.

19.11.2014

Дякую моїй Мариночці, що дала дозвіл на публікацію.
Фото до статті відібрані Маринкою.

5 responses »

 1. Дуже гарний та важливий допис про цих незвичайних людей, а ще по цій темі порадив би почитати дуже гарне книжечку львівського психолога Олега Романчука “Коли вам сниться музика”. Вона дуже-дуже гарна.

  Відповідь
 2. А ось лінк на цю книжку в інтернеті (вона зовсім не велика)

  Click to access Muzykanew33.pdf


  Буде гарним доповненням до думок Марини 🙂

  Відповідь
 3. Маринка гарно пише…. Ми звикли відштовхувати “не таких”, людей, що чимось відрізняються від нас. Але вони можуть дати те, чого нам не вистачає…

  Відповідь
  • Цілком згідна.
   Кожна людина, яка нам здається “іншою” відкриває для нас щось нове у житті і дає змог побачити щось чого ми раніше не знали.

   Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: