Джерело НЕ усвідомлення і пустоти.

Posted on

Раптова постанова НБУ. Закриття міжбанку. Стрімкий зріст курсу валют. Паніка серед людей – масова купівля продовольчих запасів. Підприємства-імпортери у халепі, бо не можуть купити валюту у своїх банках. Нова постанова НБУ про відміну попередньої постанови. Незбагненність. Ситуація все ще кризова.
У цей час в університеті на економічному факультеті, банківських спеціальностей своєрідна паніка. Студенти, на відміну від людей на вулиці, не піддаються хаосу скуповування товарів. Але їхня паніка полягає у потребі усвідомлення. Вони не прогулюють пари, а навпаки – домагаються зустрічі з викладачем і у палкій перепалці, з нетерпінням вислуховуючи думку одне-одного і поважну думку викладача, обговорюють економічні події в країні, в намаганні зрозуміти і проаналізувати чому така політика НБУ? Яка б у цьому могла бути логіка? Які зараз можуть бути виходи зі ситуації? Що вони про це думають? Наскільки ці події відповідають тому, що вони дотепер вивчили? Як це сталось? Якими були помилки і як тепер діяти?
Звісна річ, весь вищий  абзац курсивом – марення. То утопічна реальність. Такого нема. Я описала події, які у моєму баченні мали б відбуватись з людьми, що здобувають економічно-банківську освіту, яка мала б послугувати змінам на краще в країні. Вони мали б бути стурбовані, зацікавлені, в роздумах… Але насправді їх переповнює єдина емоція – пофігізм.

Я в ці дні активно переживала події валютного ринку на роботі, але ще у мене була сесія. Було цікаво поглянути як одногрупники і загалом студенти-економісти переживають ці економічні факти, про що вони говорять?
Я мала хоч крихту надії, що ввійшовши в універ побачу студентів, які це обговорюють. Нічого подібного. Всі поглиблені у свої яблукофони, втикають «вконтакт» і переймаються значно іншим.
Найактивніша тема: «Як ви думаєте скільки йому треба дати, щоб не вимахувався і не послав з талоном?» – так-так, мої любі, це – реальність. І вона після Майдану не змінилась. Цим молодикам досі чхати на те, що їхні однолітки загинули сповідуючи якусь ідеологію.
Обговорюються новинки телефонів та планшетів, соц.мережі, одружені обговорюють свої сім’ї, а ті єдині, хто хоч трохи зачіпають тему курсу долара – це дівчатка, які в цьому році планують весілля і бідкаються що воно дорого вийде.
А я дурепа, думала, що реальність економічної ситуації хоч когось зачіпає! Що це горе-покоління бодай до чогось здатне притикнути свою освіту! Зовсім ні…
А чому я це пишу?
Щоб повідомити вам, що вища освіта вам нічого не дасть. Ну не те, щоб зовсім нічого – насправді вона вам дасть прибацану пластикову дощечку з якою ви сфоткаєтесь на аву в соц.мережу аби назбирати купу лайків, а ще ви нею потішите своїх батьків, які сплакнуть промовляючи «наше дитятко вже таке доросле», а потім ви її як мотлох кинете у шухляду з непотребом.
Якщо ви надієтесь, що ВНЗ вам дасть якісь знання чи усвідомлення щодо функціонування цього світу – суща маячня, так не буде. ВНЗ – це джерело не усвідомлення. Це місце пустоти. Набуте там не можна вважати знаннями і тим паче не можна надіятись, що воно стане у нагоді для професійного усвідомлення таких речей як от економічна ситуація в країні. Там і близько цим не пахне. Я вас запевняю, що про банки і НБУ ви можете більше дізнатись з твіттеру Саші Zarazko, аніж з курсу лекцій супер модної спеціальності.
Ви хочете навчатись і будувати власну точку зору для усвідомлення? Йдіть працювати. Спочатку у вас не буде досвіду, буде мізерна платня, і ваш начальник на вас кричатиме. Зате у вас появиться нагода спостерігати за усіма процесами з середини, ви зможете спілкуватись зі значно досвідченішими людьми, і від того ж крикливого начальника черпати практику. Ви будете навчатись і зрозумієте багато речей. Лише в роботі ви наберетесь справжніх знань.

02.03.2015

Поглиблююсь в знання,
Ольга Врублевська

P.S. те, як я висловлююсь і пишу не свідчить про мою неграмотність, я застосовую слова сленгу аби краще передати читачам концепцію вишів.

P.P.S. і на завершення: у мене закінчилась та чортова сесія і я нарешті зможу приділити час заняттю спортом, з якого мені буде більше користі. Але в останній день сесії я помітила на дошці оголошень біля кафедри ось таку милу об’яву. Зверху, над дошкою є надпис величезними буквами: «розміщувати оголошення лише з дозволу кафедри». Хоча хтозна – може то сама кафедра себе рекламує. Просто на додачу це ще й місце самообману. Плагіат із плагіату, де всі із поважними обличчями обманюють одне-одного і самі себе. Як можна сміти казати, що тут живуть знання?!

20150228_110352

16 responses »

 1. Що тут сказати, так і є. Вища освіта в нас перетворилася на абсолютну бутафорію, студентам в більшості потрібні не знання, а диплом, забуваючи при цьому що диплом є сертифікатом якості цих самих знань. А деякі викладачі нічим не кращі за ДПСників на дорозі :). Хоча з іншого боку, є й певні позитивні моменти, от буквально щойно прочитав про бум онлайн-курсів _http://ain.ua/2015/03/02/566403, тобто є люди що й самі шукають знання – без всяких там університетів і їхніх пафосних традицій

  Відповідь
  • Звісно люди самі шукають знання, і правильно роблять!
   В час коли є СТІЛЬКИ можливостей, коли інтернет буквально відкриває світ, банально надіятись на кого – треба брати все в свої руки і навчатись.

   Відповідь
 2. Міністерство магії України вважає що Відомо-Хто не причетний до ситуації з курсом долара, тому вивчати якісь практичні заклинання студентам не потрібно, міністерство справиться і без них. (Ті хто захочуть – самі по книжках вивчать). 😀

  Відповідь
  • Ви може нещодавно перечитували 5-ту книгу Гаррі Поттера?

   Відповідь
   • І орден Фенікса. 🙂 Я тут до того що в університеті ще не призначили верховного інквізитора і не заборонили студенські організації, тому не все в вишах настільки погано.

 3. Наївно було думати, що після Майдану люди зміняться. Бо чим горщик насмердівся, тим він буде смердіти і далі. Та і Майдан тут ні до чого. Може хтось отримає диплом і піде працювати, якщо буде куди іти. Зараз ж начебто так само вимагають, щоб була В.О. навіть якщо ти влаштовуєшся на посаду секретарки, чи якогось там помічника. Роботодавцю на той диплом може й начхати, але якщо не буде тієї вимоги, то його завалять тими резюме і буде казна хто на ті співбесіди приходити, будуть тому роботодавцю чи рекрутеру морочити голову і це все займе багато часу. Так що всі і ідуть за тим дипломом, бо у них і так в житті вибору нема. Хіба що зразу іти барменом в нічному клубі, або в ресторані, або на касу в Арсен/Сільпо/Барвінок працювати. І то, можуть незакінчену В.О. вимагати. За дипломом то ідуть, а до навчання ще не дозріли. І у тих недозрівших до навчання осіб нема ніякої мотивації. Яке їм діло до якогось там НБУ, якихось там постанов і тд., Це все для них таке далеке і абстрактне на яке вони не можуть вплинути. Та і взагалі, для багатьох ще дитинство не закінчилось, а тут якісь НБУ з постановами. От якби вони працювали з фінансами, весь їх бізнес повністью залежав б від курсу доллара, то вони б і цікавились би тим і була б у них мотивація, бо від того залежить їх прибуток, зарплата, їхня подальша робота і тд. А так вони бавляться айфонами. А виною усьому той конвеєр: школа-інститут-робота-пенсія. У кожної людини свої фізіологічні, ментальні особливості, у кожного своє призначення. А тут виходить так, що школа закінчується і треба думати куди б то поступати, хоча ніякого усвідомлення, що тобі потрібно і в чому полягає твоє призначення скорше всього що і нема. Та і звідки йому взятись, якщо у багатьох ніяких можливостей у чомусь себе спробувати крім шкільних дисциплін, які викладаються як небудь, по суті то і нема. А поступати кудись треба, бо конвеєр то іде. От і бояться, що якщо зійдеш з того конвеєра, то станеш нікому не потрібним напівфабрикатом.

  Відповідь
  • Цілком з Вами згідна, Олександре, щодо конвеєра, так воно і є. І якщо ти йдеш проти шерсті – ти дивак.
   Я просто переповіла як би теоретично та освіта МАЛА Б впливати на свідомість молоді.
   А те, що будеш нікому не потрібний – дійсно такий страх є. Мене власне моя мама тому і вблагала піти на 5-й курс, щоб я “була комусь потрібною людиною”…
   А щодо Майдану – звісно він не міг аж так сильно змінити свідомості людей. Просто ним зараз полюбляють прикриватись. Безперечно, на когось він і вплинув, але решта, як Ви і сказали – чим накипіли тим і смердять.

   Відповідь
 4. Оля дуже цікавий цей ваш допис, але я ще доповню його лінком ось на цю статтю http://davydov-index.livejournal.com/544785.html, вона зокрема пояснює те що відбуваєтсья із сучасними студентами та з освітою загалом.

  Відповідь
  • Дуже вдала стаття, дякую, Павле!

   Відповідь
  • На мій погляд, не в освіті справа, а в мотивації, амбіціях людей. Завжди були генії і дибіли(як сказано в тій статті). І зараз є генії і дибіли. Тільки їх стало більше. В радянському союзі була краща освіта ніж зараз, але хіба не було дибілів? Взяти той МММ, що був в 90-х. Хто на нього тоді повівся? Ті, хто виріс в радянському союзі. І що, допомогла їм хвалена радянська освіта? Так що люди з відсутністтю критичного мислення були і при комунізмі. Звикли до того, що все на халяву. Робота їхня зводилась до того, щоб тупо виконати вказівки начальства. Конкуренції не було. Стимул для розвитку створювався штучно. Дадуть тобі якусь грамоту чи медальку чи ще щось. Так що і тоді було повно дибілів і зараз. Так само і розумні були і тоді і зараз. Треба ж якось придумувати ті айфони щоб впарювати тим, як сказано в тій статті, дибілам. А крім тих айфонів є ж ще безліч товарів, послуг. А хто їх буде придумувати, розробляти? Ті дибіли? Так що і розумні люди потрібні капіталізму. І ті корпорації які розробляють ті айфони самі ж і будуть зацікавленні в тому, щоб їхні кадри мали належну освіту. Одним словом іде свого роду природний відбір, який завжди був, є і буде. І діяти він буде завжди, бо так цей світ побудований. Завжди будуть вівці та ті, хто їх стрижуть.

   Відповідь
   • А якщо точніше, то потрібні і розумні, і дурні. Навіть краще з певної точки зору, щоб дурнів було більше.

  • Сама нещодавно натрапила на цю картинку в мережі і подумала, що вона могла б послужити мені ілюстрацією до публікації. 🙂

   Відповідь
 5. Тут немає чому дивуватися. Просто ще одна галіма постанова нбу

  Відповідь
  • Я б сказала радше ще один галімий коментар, даруйте грубість.
   У постанові була своя тонкість та цікавість, щоправда не всі її вловили.

   Відповідь
   • більшість тих постанов просто-напросто не працюють, або процюють через одне місце)))
    дуже часто буває нбу введе нову постанову, а через деякий час – відміняє))))

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: