Про заздрість – білу і не дуже

Posted on

s4wbptth4qoЯ завжди вважала себе доволі везучою людиною, бо ніколи мені не доводилось заздрити іншим людям. Успіхам близьких, товаришів та друзів щиро раділа, інколи про якусь із подруг могла подумати «от вона гарно виглядає, не те, що я», однак це було більше як самокритика.
Мабуть це тому, що я завжди намагаюсь вникати в деталі і знаю скільки зусиль навіть за кожним маленьким успіхом. Бо успіхи – то айсберг, де помітна лише верхня частина і багато чого залишається під водою.
Я знаю в яких боргах люди, що побудували собі дім, скільки недоспаних ночей в кар’єрі друга, скільки праці в чиїсь високій зарплаті, який тернистий шлях з терпіння і прощань в зовнішньо вдалих стосунках, скільки заощаджень для купівлі чогось омріяного на кшталт квартири… навіть біла заздрість мені не притаманна, бо коли дорогі мені особи чогось досягають я ними пишаюсь, адже знаю,  що вони того варті.
Кожен успіх – це наслідок зусиль, про які вам може бути невідомо. І дуже аж мене надихнуло до написання цієї статті зображення, що збоку – ми не помічаємо власної здатності до польоту, в той же час завидуючи чужим кайданам.
З особистої точки зору: сприймаю заздрість як брак власних прагнень, бо вона спонукає нас стежити за іншими, не сприймати чужих успіхів і тим самим проґавити власні. А рушійна сила завжди знаходиться в нас самих.
І коли мою увагу звертають на те, що от мовляв хтось тобі заздрить мені стає прикро. Чи знаєте ви яких зусиль щось коштує? Були люди, які мені завидували, що я жила закордоном. А знаєте, я там жила, бо моя сім’я розпалась і після смерті батька не було з ким жити вдома, в Україні. Безперечно – чудова основа аби пожити деінде. Ніхто не знає яких зусиль може коштувати робота чи навіть ті ж подорожі в які вкладається море заощаджень, організацій і недоспаних ночей. Знову ж таки – айсберг.
Та ні, я звикла не звертати уваги на людей, однак коли мені звертають увагу, що почуття заздрості щодо мене має хтось із близьких стає неприємно, бо хто-хто, а вони могли б знати про мене і мої зусилля більше.
Тим не менше, намагаюсь керуватись висловом, що часто чула в Італії: «краще бути об’єктом заздрості, аніж співчуття».
Свого часу наткнулась також на цитату: «Заздрість людей показує, наскільки нещасними вони себе почувають», гадаю людям, яким часто таке вертається варто сприйняти це до уваги і зосередитись на собі, власних можливостях (яких завжди у нас безліч), власних цілях і шляхах їх досягнення.
І на останок: абсолютно щиро бажаю всім-всім добра, навіть тим, хто намагається мені напакостити. Знаєте, я щаслива, бо знаю, що нікому лиха не заподіяла, тож даруйте якщо це комусь стоїть кісткою в горлі.

18.11.2015

Цілком невимушено,
Ольга Врублевська

2 responses »

 1. Слушна порада зосередитись на собі, колись подібне читав про теорію покоління Y: https://damitrianism.wordpress.com/2013/12/29/unhappy-gen-y/

  А ще недавно дивився відео про те як зробити країну багатою, і тепер почав менше заздрити американцям: https://www.youtube.com/watch?v=Y9zThcMJzQU Лишилось ще з німцями розібратись.

  Відповідь
 2. Бувають різні випадки. Буває так, що одна людина б”ється як риба об лід, а іншій, можна сказати, що з неба все падає, або віна не прикладала якихось неймовірних зусиль, щоб щось мати, чи навіть прикладала, але у нього, чи у неї все якось вдало складалось. І тут вже можна себе злапати і не на білій заздрості. І то добре, якщо та заздрість не дає тій людині опускати руки, а заставляє ще більше прикладати зусиль. Погано, коли за всіх радієш, а сам нічого не досягнув. Такі люди в сектах Христа можуть зустрітись. Вони живуть тим “чим Бог подасть”.

  “…
  А на работу не хожу
  И радио не слушаю
  А что мне Боженька подаст
  Выпью и покушаю
  …”

  © “Ленинград”

  Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: