Внутрішній туризм це потреба!

Posted on

Саме зараз коли звідусіль мені чутно як люди складають переліки справ, які хочуть здійснити у новому році, що розпочався, я та хто кидає заклик «подорожуйте!» Зокрема, я вважаю, що найважливіше – це внутрішній туризм, себто подорожі в межах своєї країни.
Хто читає мій блог на постійній основі мабуть помітив, що у мене на меті відвідати усі обласні центри України. Поки що у 12 міст моя нога ступила. Близькі вже часто запитують: «Ну що? Куди далі?» Насправді я дуже не охоче ділюсь власними планами, проте в мене є кілька маршрутів на кшталт «як вклавшись у 3-денні вихідні виїхати в п’ятницю після роботи і повернутись в понеділок до роботи» Цього року на меті бодай 4-5 нових обласних центрів і ще навідатись у ті, які вже свого часу полюбила.
Особисто мої проблеми вже полягають у тому, що відвідавши всі західні області та чималий шмат центральних областей, настає потреба «рухатись кудись на схід», що в міру відстані та транспортного сполучення не так просто.
Але давайте обговоримо детально про внутрішній туризм, його переваги і труднощі та чому він такий важливий та потрібний для кожної особи.
Чи можете ви сказати, що відвідали вже всі області, які межують з областю де ви мешкаєте? (Зокрема, чи відвідали ви їх обласні центри?) Чи плануєте ви це здійснити найближчим часом? (Я навідуюсь саме в обласні центри, бо там є найбільше скупчення людей та туди найкраще транспортне сполучення).
Бачте, мандрівки – це те, що нас розвиває. І якщо ми завдяки мандрівкам за кордон пізнаємо інші культуру, традиції та людей, то завдяки внутрішнім мандрівкам ми відкриваємо собі свою країну, її людей і пізнаємо наскільки різноманітними та невичерпними є наші традиції, звички, побут і мова. Ми здобуваємо досвід, дивимось – як воно організовано в інших містах і привозимо ці навички до себе.
А ще, не секрет, що між нами намагаються сіяти ворожнечу. Це непомітно просочується із ЗМІ і в дивний спосіб ми вважаємо, що в іншій області до нас поставляться вороже через наше походження. Вам просто навіяти, що в іншій області вас поб’ють через вашу мову, ви підсвідомо почнете уникати візиту в цю область і незабаром ваше ставлення до мешканців цієї області мимоволі стане ворожим.
Внутрішній туризм невигідний насамперед нечесній владі, адже відомо що вузьколобими людьми легше керувати.
Я притримуюсь думки, що саме тому внутрішні авіарейси у нас такі дорогі. Мабуть комусь невигідно, щоб люди сідали на літак, платили 120 гривень (як то є у ловкостів в Польщі де внутрішні рейси коштують 20 злотих) і за кілька годин були в протилежній частині країни.
Тим не менше – нехай це не буде вам на перешкоді! Подорожуйте! Рейси залізниці можна поєднати як забажаєш, тож навіть маючи в наявності трохи вільного часу і небагато коштів можливо відвідати інші міста. Найбільшу роль тут відіграє ВАШЕ ОСОБИСТЕ БАЖАННЯ відвідати, відкрити, побачити, збагнути!
Ви спостерігатимете за архітектурою аби збагнути як жилось тут колись, що збереглось до тепер, як шанобливо міщани ставляться до своєї архітектурної спадщини. Ви спілкуватиметесь з людьми, заведете нові знайомства, а й просто комусь скажете звідки ви і перекинетесь кількома привітними фразами. Ви будете незнайком, що шукає що б то ще побачити, куди б то піти і ви поборете страхи «як то заговорити з незнайомцем», бо часто блукаючи навчитесь знаходити вихід зі ситуації. Насамперед ви порівняєте яке це місце в порівнянні з тим де ви живете, поглянете на переваги та недоліки.
У вас ще маса невідкритих шляхів, напрямків та можливостей! Тож скористайтесь з них!
Шукайте напрямки на сайті укразалізниці, а куди не сягають потяги – можна сягнути автобусом 🙂
І ще одна порада: уникайте спілкування з людьми, які кажуть «в моєму місті нема нічого цікавого» або «в моєму місті нема на що глянути» – це примітивні, розумово обмежені люди. Бо ніколи розумна людина не скаже на місто де вона живе, що там нема нічого. Людина, що прагне щось побачити – знайде на що поглянути і обов’язково розповість про принади свого міста. Я от до прикладу маю знайомих які стверджують, що в Житомирі нема на що поглянути. А кілька днів тому постійний читач нашого блогу, що має Житомирське коріння, мені повідомив вельми цікавий та неординарний факт про це місто, тож тепер мені ще більше кортить туди навідатись! (окреме дякую за це 😉 )
Так, подорожі – це завжди розвага, проте внутрішні подорожі це потреба, своєрідний громадянський обов’язок для пізнання та свідомості, для побудови власного враження про свою країну.
Подорожуйте! Відкрийте собі Україну!
Внутрішнього вам 2016-го!

11.01.2016

мандроголік,
Ольга Врублевська

P.S. і відповідь на запитання: «А що ти будеш робити, коли відвідаєш усі обласні центри?» О, це мене не переймає. Бо можна навідуватись наново в ті міста, що найбільше запали в душу. А ще в Україні понад 400 райцентрів 😉

One response »

  1. createnoveltyeveryday

    Пані Ольго, підписуюсь під кожним реченням. Є такий Всеукраїнський молодіжний рух – «Твоя країна» https://www.facebook.com/tvojakrajina/photos/pcb.1044381062268548/1044380502268604/?type=3&theater. Я була 7 разів учасником (завдяки проекту відвідала 7 областей, в т.ч. 2 на сході країни та 5 обласних центрів), була одним із організаторів у моєму місті, двічі приймала у себе учасників, святкувала Новий рік з 16 організаторами з різних міст в гуцульському селі. По суті він не лише туристичний, бо це також знайомство і спілкування з талановитою, активною і цікавою молоддю з різних міст України (зазвичай це 10-15 учасників, відібраних за принципом не більше 2-3 осіб з одного міста), це різноманітна програма, складена місцевими організаторами (не лише екскурсія містом та музеї, це також майстер-класи від місцевих професіоналів своєї справи, відвідування місцевих підприємств, це можуть бути цікаві тренінги, лекції, зустрічі з успішними відомими людьми, концерти, вистави, тематичні вечірки без алкоголю, виїзні екскурсії, і т.ін.). Є плани створити сайт у вигляді соцмережі і наша Всеукраїнська команда зараз складає проект для пошуку ресурсів на Спільнокошті. До того, як дізналась про проект, мала досвід 2 самостійних подорожей (в т.ч. у такий спосіб святкувала свій 25-річний ювілей та вперше відвідала сусідній обласний центр). Та саме проект перетворив мене на людину з активною життєвою позицією та нестримного мандрівника.

    Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: