Замінність незамінних

Posted on

Вона дуже розумна. Про неї кажуть, що голова як комп’ютер. І справді аналізувати і контролювати всі процеси, як то робить вона практично неможливо. Вона почала працювати ще студенткою, що дозволило їй за якихось 10 років зробити престижну кар’єру і обійняти серйозну посаду.
Хтось її вважає стервою, бо й справді інколи вона себе такою проявляє, але зрештою займаючи таку посаду і виконуючи таку роботу інколи не можна реагувати по-іншому. З другого ж боку – вона дуже красива і навіть приємна та весела.
В неї завжди багато роботи, тому інколи вона ігнорує телефон. Вона здатна виконувати багато справ і відслідковувати різні процеси. Якось сталось так, що на неї перекинули кілька різних проектів, різних підприємств і вона справлялась. На таку як вона директори моляться, бо знають що в ній їхнє спасіння і як не вона, то навряд чи хтось щось зробить.
До неї постійно звертаються за порадою нижчі за рангом. Вона на мить відривається, допомагає, пояснює і знову поринає головою у свою роботу.
Щоб описати коротко – вона працює десь так за 5-х. Саме так: мозок цієї людини здатен переварити інформацію, яку будуть опрацьовувати 4-5 осіб.
А потім вона завагітніла. Нічого дивного – вона жінка, їй за 30 і вона хоче мати сім’ю та власний клаптик щастя за межами тих 4-х стін в яких вона так довго засиджується. І поки вона планувала свій декрет постало питання яким ніхто і ніколи раніше не переймався – як замінити цю незамінну людину?
Як інформацію з однієї голови перекласти в голову інших? І скільки їх має бути? Не менше як троє. Троє висококваліфікованих спеціалістів, щоб замінити одну – ту, заміною якої ніхто і ніколи не переймався. Або ж хтось один – але ж яку плату захоче людина, якій потрібно буде передати таку силу силенну справ? її живіт все ріс і ріс, а вирішення питання так і не знаходилось. І навіть зараз – коли її живіт вже «на грані» і вона досі сидить в офісі – питання залишаються актуальними.
У нашому світі прийнято вважати, що незамінних людей не буває. Всім можна підшукати когось. Люди перестали цінуватись за своєю суттю, бо завжди здається, що нічого унікального нема – піде цей, то буде інший. Люди стали цифрами. Здебільшого так воно і є. Мало хто з нас володіє настільки неповторними знаннями чи якостями, якими б не володів хтось інший. Мабуть основна проблема в тому, що ми перетворились на сіру масу, без власної критичної думки.
Це радше винятки, рідкісні одиниці, однак трапляються ті, хто незамінний. Чий мозок становить унікальність і чиї вміння розвиваються настільки прогресивно, що знайти особу зі схожими навиками видається вкрай важким.
Мабуть зарадити можна одним – цінувати. Та і це проявляється лиш тоді, коли появляється над реалістична проблема: замінність незамінних. Бо не можливо замінити когось, хто є індивідуумом та справді вміє самостійно думати.

28.01.2015

Маю честь з такими співпрацювати,
Ольга Врублевська

5 responses »

  1. Ольга, а я спочатку подумала, що це ти про себе. Аж поки не прочитала про вагітність і про за 30 )))

    Відповідь
  2. за свій короткий стаж я вже кілька разів спостерігала, як звільняються “незамінні”. Та ніхто з керівництва не панікував – порозкидали роботу на тих, хто залишився. І як вона далі робиться – нікому не важливо. Головне, що робиться. Навіть, якщо потім постійно виправляються помилки, а наслідки тих помилок постійно відчуваються.
    Таке трохи здивування з неприємних 😦

    Відповідь
  3. Сповіщення: Шлях набивання шишок – цього не вчили в універі | опосередкована щирість

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: