Диплом: 1001 бюрократична дрібниця

Posted on

Ну що ж… цей день таки настав! Після багатьох недоспаних ночей, десятків незручних відпрошувань з роботи, сотні друкованих листів і вислуханих бюрократичних безглуздь я таки можу сказати: це сталось! Я захистила диплом, стала маґістром і, що найважливіше, закінчила універ.
Написання диплому – то був найбільший абсурд з усього досвіду університетського життя.
Опускаючи всі деталі, які з’їли мені немало нервів перейдемо до кінця: загалом дипломна керівнику сподобалась, але кілька зауважень, які в нього були мені сподобались найбільше з усієї низки абсурду, що довелось пережити. Про них я вам сьогодні переповім, (раптом юні особи читають мій блог і мій досвід стане їм в нагоді):
1) «у твоєму вступі недобре висловлена наукова новизна. Замість одного параграфу потрібно перелічити кілька пунктів. До прикладу “за допомогою комп’ютерної техніки проведено емпіричний аналіз розвитку банківської системи з використанням графічного і табличного методу дослідження“» вашу дивізію!!! То виявляться звіти, які я щоденно роблю на роботі, будова всяких графіків в екселі то не просто так! то бачте – наукова новизна! адже то «використання комп’ютерної техніки», «графічний та табличний метод дослідження» – може то прийти завтра до начальників і сказати їм який я дипломований спеціаліст і які новітні наукові методи досліджую? 🙂 хоч матимуть мужчини з чого пореготати.
2) в кожному підпункті кожного розділу останнє речення має починатись зі слова «Отже». Ні, пофігу байдуже що в тебе підсумок розтягнувся на 2-3 речення і слово отже там як приший кобилі хвіст, ні! Воно мусить там бути!
3) «використай слово «ранжеровано» то зараз таке популярне серед нас науковців слово. Так і скажеш голові комісії, що нами було ранжеровано! Воно сильно звучить!» (с)
4) подати рецензію. З банку. Підписану керівником якогось банку. Завірену печаткою банку! І звідки в біса я мала таке взяти? Сказала йому – дайте направлення, бо я не знаю і не маю до кого іти. «Ну шукай собі». Це сказано за 4 дні до подачі рецензії!! Дякую ще раз моїй колезі яка мене страшенно виручила і всунула своєму знайомому банкіру пляшку коньяку та мою рецензію і вламала його мені тяпнути штамп на сторінку мною написаного бздуру про те як старанно студентка все написала. При нагоді піднімаю питання – який сенс у цих рецензіях написаних самими студентами? В принципі, сенс абсолютно рівнозначний тому диплому, який видають нам універи.
5) Анотація. Пояснення керівника: «Це такий текст на пів сторінки англійською мовою. Напиши що хочеш і переклади в інтернеті.» Судячи з того який зразок анотації подавався в офіційній університетській методичці – вони власне там і пишуть «шо хочеш» і все гугл перекладачем перекладають.
6) Завдання. Це такий листок, який заповнюєш від руки дрібним почерком про що написано у твоєму дипломі і ви з твоїм керівником від фонаря вписуєте туди дати і ліпите підписи коли ти начебто здавала йому на перевірку розділи диплому. Потім цю штуку теж прошиваєш до диплому.
Далі було двічі передруковування диплому, бо керівник тобі казав нумерувати сторінки по одному, а методичка по-іншому. Ні, що ви просто-напросто пронумерувати не можна, треба неодмінно придумати якусь незбагненну схему.
30 грудня я подзвонила на кафедру аби приїхати і здати готовий диплом.
– доброго дня! Скажіть будь ласка, до котрої сьогодні хтось буде на кафедрі щоб здати диплом?
– до 4-ї всі будуть на кафедрі.
Ну гаразд. Відпрошуюсь з роботи, їду. Передноворічний центр стоїть, всюди затори, виходжу з маршрутки – пру в універ пішки. Рівно о 15:00 стою під дверима кафедри. Зачинено. Стоїть ще одна дівчинка. Починаємо обдзвон різних викладачів, лаборантів. «ні, сьогодні вже нікого не буде. І завтра нас теж не буде». Роботяги, блін, навіщо казати одне і робити по-іншому?
Здала вже в 2016-му.
Але про сам захист розповім вам завтра, то не менш нервозна історія, ніж все написання диплому…

05.02.2016

таки нарешті,
Ольга Врублевська

9 responses »

 1. Олександр Шевченко

  Да, Оля, як усе знайоме, коли прочитав Вашу історію. Усе, чого нас вчили усі 5 років і сам принцип усіх лабораторок, курсових і дипломів розрахований на те, щоб заспокоїти самих викладачів та красиво, по-крутому усе розписати, тобто по-дитячому. Такі описи і самому не те що смішно читати, а і соромно комусь показати. Все робиться тільки для їхньої універської статистики, а в житті нікому не потрібне тисячі років. Чи хоч одна дипломна робота наших ВУзів була втілена в життя? Сумніваюся, хоча дивлячись на самі роботи, то здається, що це мабуть і на краще 🙂
  А тепер мої вітання з закінченням навчання! 🙂

  Відповідь
  • Олександре, щиро Вам дякую за правдивий відгук!
   Так воно і є!
   Та що в біса може втілюватись, якщо ми за наукову новизну виставляємо “використання комп’ютерної техніки”. І стид, і гріх.
   Але найбільше за все мене “добило” те, як проходить захист. Обуренню нема меж. Завтра переповім 🙂

   Відповідь
   • Олександр Шевченко

    У 2005 році я теж був обурений в такому ж випадку :). Навіть не знав яку тему вибрати і вибрав бозна-що і з боку бантик, так як викладач у пенсійному віці і сам з нами вчився комп’ютерним мережам 🙂

 2. О, от про рецензії один в один. Мене, як людину сумлінну, це страшенно гнітить, що я сама собі маю писати рецензію, зразок був, напружує сам факт, що взагалі-то це має робити інша людина, прочитавши та об’єктивно оцінивши мою роботу з висоти свого наукового та/або практичного досвіду. Але про що це я? Ідеалізм та наївність, не інакше, на превеликий жаль. Хоча по-хорошому все так і має бути, як я пишу вище. Мабуть, такого правильного підходу вже ніде не залишилося.
  Вітаю з закінченням навчання! Через тиждень-другий і сама приєднаюся до випускників, нарешті 🙂

  Відповідь
  • Дякую за вітання і прийми мої вітання навзаєм!
   Бажаю, щоб надалі в твоєму житті твоя сумлінність тобі була лише як перевага у виконанні всіх робочих процесів.
   Успіху!

   Відповідь
 3. Прямо занурилась у власні студентські роки, які, на щастя, скінчились ще в далекому 2006 році =) Все точнісінько так само. Тільки у філологічному напрямку. Я ще тоді теж думала – кому воно треба? Це ж справжнє гвалтування науки. Будь-якої. І рецензію писала сама. Мені так і сказали: “Напиши щось – от тобі зразок. А я підпишу”. І передруковувала теж через сторінки =)) Мабуть, це спеціально вигадане знущання. Виконані добросовісно дослідження насправді нікому не потрібні. Бо вони висмоктані з пальця, аби дати якусь тему студентові.

  Вітаю з завершенням навчання! =)

  Відповідь
  • Дякую за вітання і я дуже здивована скільки осіб мені пише що все в них було так само.
   Якщо точніше – у всіх воно так само, просто деякі навіть не обурюються з цього приводу, і вважають за нормальне, що їх мають за пусте місце.
   Мене ж щоразу брав приступ люті від цих процесів.

   Відповідь
 4. Олександр Шевченко

  Ось, дівчатка майже по темі, до чого іде наша “наука”, тобто псевдо-наука, пропагована дияволом 🙂

  Відповідь
 5. Сповіщення: 7 хвилин зневаги та економічна прірва | опосередкована щирість

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: