Крок у деградацію

Posted on

Нещодавно  повертаючись додому короткою дорогою «між гуртожитків» я стала свідком однієї вельми цікавої сцени, що аж зупинилась аби глянути як воно чудернацько виглядало.
Стояла собі групка десь так 4-5 студентів, галасливі, веселі та жваві. Усі виглядали більш, ніж пристойно та були вдягнені в шкіряні куртки. Один із них відкорковував скляну пляшку горілки,  інший розкривав упаковку одноразових стаканчиків, а ще інший голосно казав «От щас відмітим!»
Одразу поруч від них, десь за 5 метрів стояла інша групка. Три місцеві алкоголіки, що практично на рівні бомжування, одягнені в незрозуміле лахміття. Усі тримали в руці пожмакані брудні одноразові стаканчики, наче на смітнику їх найшли. Один із них тримаючи в руці пляшку з-під «кока коли» з прозорою рідиною всередині, ймовірно купленою в місцевого Алкобарона,  наливав іншим.
Це була настільки дивна картина, що хотілось дістати телефон і просто сфотографувати (проте не наважилась, зважаючи на контингент). От наче та сама дія пияцтва (вуличного ще й до того!) проте так по-різному виглядає.
Якби я тоді зробила знімок то назвала б його «ще один крок у повну деградацію».
Бо сьогодні ти тут весь такий веселий і безтурботний, і тобі здається, що ти не робиш нічого поганого, відмічаєш собі та святкуєш. І ти не помічаєш плинності життя, що йде мимо тебе і того як воно минає, і не відчуваєш ще наслідків своїх вчинків. А збоку від тебе стоїть те, яким може бути твоє майбутнє.
І річ навіть не в пиятиці та бомжуванні. Адже ти молодий, у тебе ще багато часу і трохи пізніше ти ще встигнеш все. Зараз можна розважитись, принаймні так тобі здається. Проте річ у тому, що якщо ти не усвідомлюєш свого життя, своїх вчинків та всіх своїх дій вже тут, вже сьогодні, вже зараз, то ти й не помітиш, як твоє життя без цілей, прагнень та свідомих думок мине мимо тебе між отакими однією та другою групкою. Бо якщо ти не працюєш над собою, то ти поволі крокуєш у деградацію, до повного занепаду.

01.04.2016

Спостерігаючи збоку,
Ольга Врублевська

 

7 responses »

 1. Олександр

  Ця безтурботність, як правило, трішки пізніше дає про себе знати. Молодь думає, особливо, якщо трішки старший їх колега дає такі настанови, що ніби поки молодий, то гуляй. Це диявольські і знані штуки, які приводять лише до зубожіння спочатку духовного в людині, а потім і тілесного.

  Відповідь
  • Молодь думає, що попереду ще багато часу і що все можна встигнути…
   На жаль воно зовсім не так.

   Відповідь
 2. Я не розумію, що тут дивного. Люди часто щось відмічають п”янкою, але це не означає, що в них нема ніяких цілей та прагнень. Може якраз хтось з тієї компанії досягнув якоїсь своєї мети і відмічає. Інша справа, я вже колись писав про то на блозі Воробуса, що алкоголь по суті – то є наркотик, тому що вона пригнічує центральну нервову систему, а від любого наркотика розвивається залежність до нього і тому можна прийти до алкоголізму, так що з тим треба бути обережним. А життя ще кожного розтавить по своїх місцях, і тим студентам, які тоді веселились, пізніше вже може бути і не до п”янок, бо в них вже не буде на то часу, та вже і не так хотітиметься, тому що знайдуться якісь цікавіші справи/проекти і тд. У інших, хто там ставить перед собою високі цілі, сповнений якихось амбіцій і тд, працює над собою, пізніше може просто через дупу все якось скластись і в них, через розчарування, буде розвиватись депресія, і в кінці кінців вони не витримають, пошлють все на три букви, і почнуть прикладатись до пляшки, і стануть такими, як ті люди, що стояли поруч з тими студентами в іншій групі.

  Я вважаю, що амбіції, прагнення самі по собі не виникають. Життя якось само, через обставини, показує в якому напрямку рухатись далі. А буває так, що і не показує. Чи то людина вже в такому стані, що не може чи вже не хоче нічого бачити, не витримує і починає бухати. Звісно, ні вякому разі не можна опускати руки і звалювати все на обставини, треба боротися, але хто зна як у кого з вольовими якостями характеру, чи потягне він ту боротьбу? І взагалі від чого та сила волі залежить? Від розміру лобних долей мозку, які формуються при народженні, чи мозок тут ні до чого, а то якісь чисто духовні якості людини які залежать вже більш від виховання та дії інших зовнішніх обставин? Чи може і від того і від іншого. От мені самому то цікаво.

  Якщо людина не усвідомлює свого життя, своїх вчинків та всіх своїх дій вже тут, вже сьогодні, то вона ще може усвідомити то завтра. Ми ж не зразу почали усвідомлювати всі свої дії та вчинки. Тут головне щоб не було пізно. Ну а то вже як кому повезе.

  Відповідь
  • Олександре,
   Ви як звично все завжди піддаєте аналізу 🙂
   У відмічанні можливо нема нічого поганого.
   Однак особисто для мене отака пиятика посеред вулиці – гірше з гіршого. Пропащі люди.
   Я не вірю, що ТАКІ особи здатні мати будь-які цілі.
   З іншими Вашими словами погоджуюсь.

   Відповідь
   • То систематична пиятика посеред вулиці – гірше з гіршого. А так, то ще ні про що не говорить. Це так само, як хтось запросив Вас в нічний клуб і Ви пішли, хоч Ви туда і не ходите, а потім якась бабка на лавці буде казати, що Ви пропаща дівка 🙂

 3. Наступного разу, Ольго, знімаєш підбори, готуєшся, фоткаєш і тікаєш як малий в 1 дома)))

  Відповідь

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: