Смак Львова

Posted on

135ff5ef2d9cab7df7e2f17bc05df358Хто подорожує, той знає, що приїжджаючи у нову місцину кортить скуштувати чогось типово місцевого.
Халепа в тім, що у Львові на запитання подорожуючих «А де у вас тут можна спробувати місцеву кухню?» складно відповісти. Якщо це іноземець, то в залежності від його фінансового становища запропонуєш йому «Пузату хату» або інший заклад і нагодувавши його варениками та борщем втамуєш цікавість. А от своїм українцям, яких таким не здивуєш, нічого й сказати.
Власне, це не тому, що у Львові нема місцевої кухні, а тому що вона занепала. Наші предки мали свої, цілком виняткові страви і навіть з вишуканих складників, а відтак з приходом радянської влади, коли ці складники стали дефіцитними рецепти залишились просто записами і наш раціон перетворився просто на вдоволення тим, що є.
А потім ви самі розумієте – незалежна Україна, і на нас хлинули різноманітні заклади з закордонними делікатесами, де кожен в залежності від товщини гаманця може поласувати чи то піцами, чи то сушами, чи ще чим завгодно.
І настільки центр нашого міста переповнений усім тим чужоземним, що й справді – дайте собі відповідь де у нас скуштувати ТИПОВО галицької кухні? Ні, саме автентичного смаку, а не того, що всякі локалі поназивали «зупка по-львівськи»; «ковбаска по-львівськи»; «ґе на паличці – теж по-львівськи»
Але перед тим як задатись питанням де скуштувати виникає ще важливіше питання – а що ж їсти? Що ж тоді та типова, справжня, історична Львівська кухня?!
Власне, відповідь на це і багато інших питань ви найдете у книзі Ігоря Лильо «Львівська кухня».
Хоча, направду – казати що це книга про кухню –надто банально. Вона не про кухню. Вона про Львів. Про його історію. Про його мешканців. Про людей, що залишили слід в цьому місті.
Книга переповідає нам особливості гастрономічних вподобань львів’ян, про особливі львівські страви та неординарні заклади, що колись були у нашому місті у вельми цікавій манері: спочатку історія про якусь людину, або місце, а тоді рецепт.
Вельми прикро, що більшість історій доходить до того періоду, коли прийшла радянська влада. Відчувається наскільки пагубною вона була для Львова. Ми і традиції свої занедбали, і навики кулінарії втратили. Багато людей позбулись своєї власної справи, рецептура окремих людей навіть заборонялась (чому забороняти рецепти?! – скажете ви, але відповідь знову ж таки у книзі).
Словом, книга читається на одному подиху та настільки захоплює історіями, що відірватись не можливо, а оскільки я ще й любителька куховарити, то загнула не одну сторінку з рецептом (приготувала вже два рецепти з книги – телятина з мигдалем а-ля Дідушицький – це просто супер!)
Відтак, наполегливо рекомендую читати всім! Чи любите ви куховарити, чи ні, чи ви львів’яни, чи ні. Ця книга – щось неймовірне. Раджу!
Звісно, насамперед варто прочитати львів’янам та тим, хто в наше місто закоханий, аби знати, що Львів попри свою помпезність, надзвичайність та душевність має також іншу особливість –свій абсолютно  незрівнянний смак.

18.05.2016

Смакуючи Львовом,
Ольга Врублевська

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: