Воля почуттям

Posted on

Я прокинулась досвіту, із приходом медсестри. Процедура стандартна: тиск, температура, крапельниця.
А десь за дверима всі шуміли, говорили, сміялись і жили. «Вітаю зі святом!»; «Добрий ранок, зі святом Вас!» «Вітаю-вітаю, і Вас!»; «Дівчатка, то ж Ваше свято! Вітаю вас!» вітаннями обмінювались між собою усі: лікарі, медсестри, санітарки, породіллі. І так впродовж цілого дня.
Ще б пак, день матері у роддомі – справжнісіньке свято.
Я чула радість десь там за дверима і помічала, якими тактовними і стриманими ставали їхні обличчя, коли вони переступали поріг моєї палати.
Моя дівчинка в той день лежала в морзі. А на наступний день були призначені її похорони. Я стільки місяців проносила її під серцем, але жодного разу навіть не тримала на руках. Я ще ніколи не відчувала такої сильної ненависті до всього в цьому світі, як того дня.

 

 

————————————————————————————————————————————

 

Текст, що вище я тримала в собі рік часу. Ні. Я не хотіла цього писати. Я не хочу псувати кому-небудь настрій. Бо кому воно треба? Минув рік і я навчилась, (здається) жити з усім, що сталось. Ніколи не плакала не людях. Не мямлила, не скиглила, мовчала. Взагалі не хочу ні з ким говорити. Але на днях отримала повідомлення від найкращого друга: «я тебе прошу, не сумуй. Дай волю почуттям: кричи, матюкайся, молись, плач, але дай волю почуттям, я запевняю тебе, що це потрібно. Тримати весь біль у собі робить ще гірше.»
А мій блог – то найкращий прояв почуттів, який я собі дозволяю.
І я не хочу спаскудити комусь день чи настрій. Просто за останній рік зі мною стільки людей намагалось поговорити по душам, стільки людей мені переповіло свої особисті історії, що потрібно сказати: є проблема.
Є проблема в тому, що багато жінок втрачають дитину. Є проблема, що є діти, які помирають при народженні. Які практично ні для кого не існували, окрім своїх батьків. Які були абсолютно безневинними, а чомусь мусили померти. Є проблема, що коли ти хорониш свою крихітку, ти нариваєшся неодномінно на сто-пятсот «доброзичливців», які з тобою намагаються завести християнсько-етичні роздуми на тему нехрещених дітей, правильності захоронення і слів можна чи неможна молитись за таку душу.
Є проблема, що вітчизняна медицина досі на такому рівні, коли до твого чоловіка виходять в коридор і кажуть, що врятувати можуть лише когось одного. І це не сцена в кіно, це бісова реальність. Лікарі врятували мені життя, і я їм вдячна.
Але виявляється в цьому світі надто багато болю і втрат, а про них мовчать, наче це соромно. Тому я написала цей текст, бо можливо колись якась жінка, яка пережила весь той жах, що і я за останній рік, натрапить на нього і зрозуміє, що вона не сама в своєму горі.
Тобі не має бути соромно. Нехай буде соромно усім, хто норовиться тебе чогось повчити і лізе тобі в душу. Ти не маєш відповідати ні на чиї дурнуваті питання «а чого так» і вислуховувати чиїсь недоречні коментарі про твій стан здоров’я. Не муч себе зайвою ввічливістю і посилай подалі таких підлих доброзичливців.
Зжимай волю в кулак, дбай про своє здоров’я, бережи себе і ні кого не слухай. Вір.
Мені теж кажуть, що все буде добре. І я деколи вірю, а інколи й заставляю себе повірити, бо і мені не щодня це “добре”здавалось можливим.

11.05.2019

З вірою у серці,
Ольга Врублевська

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Дамітріанство

Протестантська етика і дух Макіавеллі

zarazko

Just wordpress and nothing more

zentravelblog

Дорога до себе є головною.

Books & Lights

Write hard and clear about what hurts. Ernest Hemingway

Demyan Danylyuk

Міста. Простір. Транспорт. Деталі. Думки і люди

Дипломат

Блог про бюджетні подорожі Європою і не тільки

N.Sh.

навіяне жіночими парфумами

DumkaUa

Вільна Думка Вільної Людини

Нотатки по ходу

Маленькі відкриття, які краще записати, ніж відкривати знову

UaBanker

Про фінанси і не тільки

Bike Traveller's Blog

Подорожі, фотографії, роздуми

yulitravel

подорожі з книжками і кавою

Непублічні історії

розказані вголос

Проза і публіцистика

Блог про книжки, людей та час

N! думок

n->∞ (Я спраглий до знань)

Ola life

розмови із собою

%d блогерам подобається це: